5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Dôvody, prečo sa oplatí investovať do rozkladacieho stola

Premýšľate, že by ste si zaobstarali rozkladací jedálenský stôl, ale ešte nie ste stopercentne rozhodnutí? My vás presvedčíme.
Pripravili sme päť dôvodov, prečo stojí za to investovať práve do multifunkčného kúska.

1

Viac funkcií v jednom

Významným argumentom pre rozkladací stôl je najmä jeho multifunkčnosť. V zloženom stave dobre poslúži na stolovanie pre menší počet ľudí a rozložením jednej alebo viacerých dosiek môžete pridávať centimetre, ktoré využijete nielen pre (ne)čakané návštevy, home office, ale oceníte ich aj pri hraní stolových hier či ako kuchynský ostrovček.

2

Prispôsobí sa miestnosti

Z okrúhleho oválny, zo štvorcového obdĺžnikový. Rozloženie z jednej strany alebo z oboch. Tvar stola môžete meniť a tým určovať aj to, ako výrazným kúskom interiéru sa stane. Môže byť dominantou celej miestnosti, ale aj postávať skromne pri stene. V rozloženom stave navyše môže plniť aj funkciu deliaceho prvku, ktorým vymedzíte obývací priestor od kuchynského.

3

Ideálny pre prvé bývanie a malé priestory

Čo si budeme hovoriť, prvé bývanie v nájmoch spravidla nemá veľa miesta nazvyš, ale návštevy bývajú v tomto životnom období častejšie a početnejšie. Preto sa oplatí byť na takúto situáciu pripravený. Vďaka malému rozkladaciemu stolu vytvoríte ďalšie miesta pre hostí. Ak zvolíte navyše bielu farbu, miestnosť opticky presvetlíte a zväčšíte. Navyše –⁠ takýto kúsok už s vami môže putovať aj do priestrannejšieho bývania. Takže nebude potrebné kupovať nový.

4

Dobrý pomer ceny a výkonu

Ďalším plusom môže byť aj cena. K jednému stolu totiž možno usadiť štyri osoby, po rozložení ale veľakrát až dvanásť. Jeden variabilný kúsok tak vyjde spravidla výhodnejšie, než by ste mali časom dokupovať ďalší stôl. Rovnako odpadá ďalšia starosť –⁠ nemusíte si lámať hlavu nad tým, či niekedy v budúcnosti zoženiete ten istý kúsok v podobnom dizajne.

5

Investícia do budúcnosti

Ak budete chcieť uvažovať v dlhodobom horizonte, nie je od veci zvážiť možnosti rozkladacieho stola ako investičného kúsku. Teda vybrať stôl nielen vysokej materiálovej kvality, ale aj estetickej. Preto sa oplatí porozhliadnuť po masíve a zaujímavom dizajne. Možno jeho krásu a funkčnosť ocenia i ďalšie generácie.

Nájdite stôl presne pre vás