5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Materiál: dubové drevo

Výrazná kresba, príjemný povrch, hrejivý dojem aj dobré vlastnosti. To sú všetko superlatívy, ktoré v kocke vystihujú jeden z najmilovanejších prírodných materiálov – dubové drevo.

Nielenže sa hodí do každej miestnosti a možno ho zladiť so zvyškom interiéru v rozmanitých štýloch, ale vďaka jeho prirodzenému svetlému odtieňu s ním môžete opticky zväčšiť menšie priestory a dodať im tak vzdušnosť .

O vlastnostiach

Drevo z dubu v porovnaní s inými stromami vyniká v mnohých ohľadoch. Vďaka svojej vysokej hustote je veľmi silné a pevné. Odoláva hmyzu, plesniam aj vlhkým a suchým podmienkam.

Nielen jeho vynikajúce technické vlastnosti, ale aj nezameniteľná štruktúra a vzhľad z neho robia najžiadanejší materiál ako v nábytku, tak aj doplnkoch a dekoráciách.

Kúsky, ktoré odolajú trendom

Taký dubový jedálenský stôl či komoda je investíciou, ktorá sa vám bude vracať každý deň. Vydrží generácie a prípadné poškodenie ide ľahko zabrúsiť, čím zachováte dokonalý vzhľad. Či už sa rozhodnete pre solitérne kúsky nábytku, alebo malé doplnky, pre krásne dubové drevo sa nájde miesto vždy.

Nestarnúce kúsky do obývacej izby

Kto by netúžil po priestrannom byte s naleštenými dubovými parketami. Pokiaľ práve nebývate v dome s dlhou históriou, aj tak si luxus masívneho dreva môžete dopriať.

Konferenčný stolík alebo komoda budú investíciou, za ktorú budete radi celý život a ešte si kvalitu budú môcť užívať ďalšie generácie.

Gazzda, nadčasová kvalita

Táto značka pochádza z Bosny a Hercegoviny a nábytok z dubového masívu je pre ňu poznávacím znamením. Pohnutá minulosť krajiny pôvodu spoločne so všadeprítomnou panenskou prírodou sa premieta do minimalistického dizajnu s osobitou tvárou.

Práve vďaka svojej jedinečnosti sa pýši niekoľkými medzinárodnými oceneniami, medzi ktoré patrí napríklad Red Dot Design Awards či Interior Innovation Award.

Náš tip:


Aby vám nábytok vydržal dlhé desaťročia, je potrebné sa oň starať.

Prach a drobné nečistoty stačí iba utrieť bavlnenou handričkou. Ak sa objavia na nábytku jemné škrabance, fľaky alebo sa im chcete len preventívne vyhnúť, siahnite po súprave na špeciálnu starostlivosť.