5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Nevšedná obývacia izba, kde môžete byť sami sebou

Ťahá vás to k nevšednosti a radi sa líšite od ostatných? Drieme vo vás nespútaná povaha expresívneho umelca či divokej rockovej hviezdy? Nenechajte sa zväzovať žiadnymi pravidlami a zariaďte si interiér, ktorý bude presným odrazom vašej osobnosti.

Nemusíte sa báť kombinovať zdanlivo nekombinovateľné a odlišné kúsky nábytku, obklopiť sa obľúbenou literatúrou alebo si vytvoriť na stene malú galériu. V takom interiéri kreatívne myšlienky budú prichádzať samé a vy sa budete cítiť sami sebou.

Umelecká stena ako v galérii

Doma môžete naplno vyjadriť, kto ste a nemusíte sa viazať konvenciami. Máte obľúbené obrazy, plagáty či fotografie? Vystavte ich po celom byte a neobmedzujte sa len na steny. Nedbalo opreté na zemi dodajú miestu originalitu.

V hojdacom kresle...

...prichádza inšpirácia. Je skrátka ideálnym miestom na počúvanie hudby a čítanie kníh či časopisov. Aj posedenie s kávou alebo pohárom vína dostane pri hojdaní úplne nový rozmer.

A pretože k bohémskym interiérom neodmysliteľne patria originálne kúsky, nebojte sa miešať nevšedné tvary a farby kresiel.

Inšpiratívna hudba

Siahnite po retro kúskoch, ktoré vyšperkujú bohémsku obývačku k dokonalosti.

Ak si chcete tóny a melódie užiť v celej bohatosti, vyberajte taký gramofón, ktorý môžete pripojiť k reprosústave.

Menej je viac

Pri tvorbe zátišia aj celkovej kompozície si dajte na čas. Aj v prípade eklektického interiéru sa oplatí dodržiavať zásadu nepracovať s viac ako tromi výraznými farbami.

Čierna a biela

Jedna bez druhej by nemohli existovať. Nesmrteľná kombinácia, ktorá oživí interiér, či už ju zopakujete na doplnkoch, alebo zvolíte jeden solitér.

Pokojne túto kombináciu využite na vytvorenie domácej obrazovej galérie. Čierno-biele obrazy budú spoločne vyzerať skvele a je jedno, či dávate prednosť abstrakcii, fotografii alebo grafike.

Hľadáte ďalšiu inšpiráciu do obývačky?