Cyber Monday | Zľava 20 % na všetko s kódom CYBER20*Neplatí na už zľavnené a vybrané produkty.

5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Ako na rýchle a efektívne upratovanie kúpeľne

V rebríčku obľúbenosti domácich prác sa upratovanie kúpeľne asi nikdy nedostane na prvé miesta. Preto sme si pre vás pripravili množstvo tipov, s ktorými budete mať túto činnosť rýchlo a bezbolestne za sebou a výsledok bude bezchybný.

Inšpirujte sa naším výberom praktických mopov, závesných poličiek, vešiakov a ďalších pomocníkov, vďaka ktorým v kúpeľni ľahko nastolíte harmóniu.

1. Kým začnete

Dajte bokom všetky kozmetické prípravky z poličiek, umývadla či vane –⁠ nebudú vám prekážať v nasledujúcom upratovaní. Hoďte do bielizne na pranie použitý textil –⁠ uteráky i predložky.

Tip: skôr ako sa pustíte do mokrého umývania, pozametajte prach a všetky nečistoty nasucho. Nasledujúce vytieranie vám potom pôjde oveľa lepšie a rýchlejšie.

2. Postupujte zhora dole

Začnite od vyšších poličiek až po podlahu. Na začiatku aplikujte čistiaci prostriedok rovno do záchoda, umývadla, sprchy či vane a nechajte ho pôsobiť. Prípravok urobí kus práce za vás a vy sa nebudete musieť trápiť namáhavým drhnutím.

Tip: nefandíte chemickým prostriedkom? Vytvorte si doma vlastný univerzálny a ekologický čistič na všetky povrchy. Zmiešajte 1 hrnček vody, polovicu hrnčeka s octom, 2 lyžice jedlej sódy a 20 kvapiek obľúbeného esenciálneho oleja. Hotovo!

Ako na sivé škáry?

Zmiešajte jedlú sódu s citrónom tak, aby vám vznikla hustá pasta. Tú naneste na špáry a nechajte pôsobiť. Neskôr vyčistite starou kefkou alebo kefou na riad a opláchnite.

Skvelú prácu odvedie aj praktický čistič na škáry v ceruzke od značky Wenko, ktorý v sebe má aj aktívnu protiplesňovú zložku.

3. Zredukujte kozmetické prípravky

Stretávate sa na poličkách alebo na okrajoch vane s neúmerným množstvom fľaštičiek a prípravkov, ktorý vôbec nezodpovedá počtu osôb v domácnosti? Vyhoďte všetko, čo je po dátume spotreby aj to, čo už nepoužívate. Získate oveľa viac miesta a aj upratovať sa vám bude ľahšie.

4. Uľahčite si život premyslenou organizáciou

Hneď ako bude mať každá vec svoje miesto bude aj vaše všedné upratovanie prebiehať rýchlejšie a efektívnejšie. Využite priestor na maximum s pomocou niekoľkoposchodových poličiek a prehľadných organizérov. Hlavne pre menšie kúpeľne sú skvelé tiež závesné vešiaky, poličky aj koše na bielizeň, ktoré umiestnite priamo na dvere.

5. Nezabudnite na textilné doplnky

Nezabudnite, že aj sprchový záves treba občas hodiť do práčky alebo aspoň vyčistiť horúcou vodou. Ten od značky Wenko sa navyše pýši protiplesňovou úpravou.

Tip: zlaďte farebný odtieň uterákov, osušiek, predložiek i závesu –⁠ kúpeľňa potom bude pôsobiť ešte harmonickejším dojmom.

Púšťate sa do upratovania aj v ostatných miestnostiach? Inšpirujte sa ďalšími tipmi aj praktickými pomocníkmi.