Bonami Days -15 % na nezľavnené produkty | Kód: BONAMIDAYS15 →
5 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Kútik na kávu a koktaily

Často sa nám stáva, že náš byt, nech sa ho snažíme akokoľvek udržiavať v poriadku a čistote, ovládne každodenný život, takže sa z neho stane detské ihrisko, veľká pracovňa a niekedy aj miesto, kam len odkladáme veci, kým ich nebudeme potrebovať nabudúce. Ana, tvár stojaca za Instagramovým profilom a blogom Ana.in.Mamaland, nám prezradila, ako sa jej podarilo premeniť malý kútik bytu na priestor, ktorý je určený iba pre dospelých.

Takto vyzerá Anin príbeh...

Keď sme kúpili byt a začali nakupovať nábytok, chcela som, aby všetko bolo čo najjednoduchšie. Keď sa však do bytu nasťahujete a skutočne v ňom chvíľu žijete, začnete vnímať všetky jeho výhody aj nevýhody. Nevedela som, čo si počať s jedným prázdnym miestom za jedálenským stolom, a to mi vadilo. Keď máte deti, byt často vyzerá ako detské ihrisko, preto som sa rozhodla vytvoriť jeden kútik výhradne pre dospelých – kávový a koktailový.
Myšlienka bola umiestniť komodu, v ktorej jednej časti budú alkoholické nápoje a poháre a v druhej všetko na prípravu prvého ranného nápoja: obľúbenej kávy.

Hľadanie komody nebolo jednoduché

...pretože som perfekcionista a všetko musí dávať zmysel. Naša kuchyňa je v kombinácii biela-dub a jedálenský stôl je z agátového dreva. Hľadala som komodu, na ktorej by nebol iný odtieň dreva. Perfektnú sme našli priamo na Bonami, je takmer totožná s kuchynskou linkou a jej rozmery dokonale zodpovedajú a dopĺňajú to prázdne miesto, ktoré mi „vadilo“.

Čo sa týka umiestnenia...

V pravej časti sú poháre a alkohol, presne ako som si predstavovala. Otvorená polička je určená pre tácky, ktoré by mali byť vždy po ruke, zatiaľ čo ľavá strana je vyhradená pre rôzne druhy kávy, filtre do kávovaru a sladidlá. Dve zásuvky sú na drobnosti, ako sú obrusy a obrúsky, a horná zásuvka, momentálne moja najobľúbenejšia časť, je na šálky.

Navrhnite si vlastný kútik, ktorý sa vám bude páčiť

Pokiaľ vám kútik s kávou a koktailmi nevyhovuje, premýšľajte o vlastnom kútiku, ktorý vám bude robiť radosť zakaždým, keď ho použijete. Možno je to kútik na čítanie, hranie hier alebo kutilské projekty. Možností je nekonečne veľa a Bonami vám ich pomôže realizovať.