5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík

7 najväčších chýb pri zariaďovaní detskej izby, ktoré už neurobíte

Plánujete svojmu dieťaťu vytvoriť novú láskyplnú izbičku? Skôr ako sa do toho pustíte, uistite sa, že bude jeho kráľovstvo funkčné a bezpečné. S nami zistíte, aké osvetlenie a farby vybrať, čo je najdôležitejšie pre bezpečnú izbičku aj ako sa vyhnúť jej častej prerábke.

Tip č. 1

Rozdeľte izbu na časť na spanie, štúdium a hranie

Na prvý pohľad musí byť jasné, kde sa bude dieťa hrať, kde študovať a kde spať. Jeho obľúbené hračky na písacom stole ho budú len zbytočne rozptyľovať.

Opatrne, aby ste nevytlačili priestor na hranie v snahe vtesnať do izby čo najviac nábytku. Ten je pre deti veľmi dôležitý, preto s ním pri plánovaní počítajte. Rvnako tak s miestom na pracovný stôl, ktorý bude raz potrebovať.

Tip č. 2

Bezpečné hranie

• Jednotlivé časti by sa nemali dať ľahko uvoľniť a na povrchu sa nesmú tvoriť triesky.
• Vždy vyberajte nábytok so zaoblenými hranami, aby ste zabránili prípadnému poraneniu.
• Kusové koberce ochránia deti pred chladnou a tvrdou podlahou. Najlepšie sú tie protišmykové, vďaka ktorým zostanú deti vždy pevne na nohách.

Tip č. 7

Ergonómia: zabúdaná dôležitosť

Pracovný stôl a stoličky majú vplyv na správny vývoj detskej chrbtice. Vyberte nábytok pre malého školáčika tak, aby si neničil chrbátik.

Ideálne rozmery dosky stola sú aspoň
60 x 120 cm. Časom by mal stôl vyrásť spoločne s dieťaťom do výšky 75 cm. Preto sú rastúce písacie stoly najlepšou voľbou.