Black Friday | Zľava 20 % na všetko s kódom BLACK20*Neplatí na už zľavnené a vybrané produkty.

5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Návšteva v detskej izbičke u Martiny Pártlovej

Ako zariadiť detskú izbičku pre malé dievčatko tak, aby nepôsobila presladene, ale zároveň z nej vyžarovala nežnosť a hravosť?

Poďte sa s nami inšpirovať do originálnej izbičky u českej speváčky Martiny Pártlovej. Zistíte, ako zosúladiť ružovú farbu bez toho, aby pôsobila príliš infantilne, a na čo určite nezabudnúť, aby sa v nej aj rodičia cítili pohodlne.

Martina si priala, aby sa izbička odlíšila od klasickej ružovo-sivo-bielej kombinácie detských izieb. Dominantou izby sa tak stala pôvodná a výrazná zelená komoda. S ňou perfektne ladí neprehliadnuteľná dizajnová tapeta, ktorej farby boli inšpiráciou pre ostatné doplnky.

„Najskôr som sa bála, že zelená komoda sa nebude do nežnej dievčenskej izbičky hodiť. Ale teraz vidím, že tmavšie doplnky sú k ružovej super a výsledok aspoň nie je tak presladený“, hovorí Martina.

Dôležitou súčasťou izby je priestranné kresielko s taburetkou, na ktorom sa bude pohodlne dojčiť, odpočívať i čítať rozprávky. Preto je v kútiku umiestnená aj výrazná stojacia lampa doplnená menšou lampičkou pre tlmenejšie osvetlenie.

Ako detskú izbu na plný úväzok bude miestnosť malé dievčatko využívať až neskôr. V súčasnej dobe bude príležitostne slúžiť aj ako hosťovská izba. Preto bola jasnou voľbou ružová rozkladacia pohovka, na ktorej sa pohodlne vyspia aj dvaja ľudia.

„V začiatkoch bude spať dieťatko s nami v spálni, ale keď si jeden z nás bude predsa len potrebovať v pokoji zdriemnuť, je fajn mať tú možnosť v ďalšej miestnosti.“