5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Objavte farby roka 2022

Rok 2021 bol kvôli pandémii rokom odvážnejších farebných kombinácií. Zatúžili sme po novom začiatku, ktorý do našich domovov vnesie bezpečie, pokoj, jas a dobrú náladu.

Nie je teda žiadnym prekvapením, že farby roka 2022 budú naďalej odrážať potrebu, aby interiéry pôsobili upokojujúcim, útulným, ale zároveň aj zábavným dojmom. Pozrite si 9 odtieňov, ktoré nás zaujali najviac.

1. Very Peri od Pantone

Prvýkrát v histórii programu Pantone Color of the Year vznikla nová farba PANTONE 17-3938 Very Peri, inšpirovaná kvetom zimozeleň. Ide o fialovú farbu s modrým podtónom. Má symbolizovať silu, ktorá pramení zo zmeny a podporovať kreativitu a vynaliezavosť.

2. Bright Skies od Dulux

Spoločnosť Dulux stavila na vzdušný sivomodrý odtieň s názvom Bright Skies, ktorý má vystihovať optimizmus a túžbu po novom začiatku. Je to všestranná, upokojujúca farba, ktorá sa ľahko prispôsobí interiéru.

Ďalšie trendy odtiene od Pantone

3. Olive Sprig od Dulux

Je to všestranná jemná a neutrálna farba, ktorá skvele zapadne do interiéru aj exteriéru. Pôsobí upokojujúcim dojmom a je spätá s prírodou. Má predstavovať opätovný rast v postpandemickom svete. Skvele ladí s jemnými ružovými tónmi.

4. Indigo Bunting od Pantone

Odtieň oceánskej modrej je farba pokoja a stability. Ľahko sa kombinuje s inými farbami, pričom zakaždým z nej vyžaruje niečo iné. V spojení so studenými farbami interiér ochladí, s teplými pieskovými odtieňmi zase dokáže byť hrejivá.

5. Baby's Breath od Pantone

Jemný a nežný tón pôsobí teplo a prináša do každej miestnosti povzbudzujúci a vyvážený pocit. Vďaka svojej neutrálnosti umožňuje vyniknúť aj iným farbám.

Prezrite si ostatné trendy roku 2022.