Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
5 €RegistráciaPrihlásenie5 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Pohľadom dizajnéra: ako vybrať ideálny konferenčný stolík

Konferenčné stolíky existujú v najrozmanitejších tvaroch, veľkostiach a materiáloch, aké si len viete predstaviť. To však môže sťažiť výber tým, ktorí o svojom vysnívanom stolíku zatiaľ nemajú konkrétnu predstavu.

Preto sme oslovili dizajnérku Kristínu z interiérového štúdia Dekoroom, aby nám prezradila pár tipov, na čo určite myslieť a čím sa pri výbere riadiť.

Nechajte sa inšpirovať !

1. tip

Určite si veľkosť

Obývačka je obzvlášť frekventovaný priestor – preto sa uistite, že okolo vysnívaného stolíka zostane dostatočný priestor. Skontrolujte hlavne odstup od pohovky a okolitého nábytku. Stolík by mal siahať približne do výšky sedacej súpravy, prípadne môže byť o pár centimetrov nižšie.

Objavili ste vysnívaný stolík, ale stále váhate, ako bude pôsobiť v priestore? Skúste si jednoducho vyznačiť na podlahu jeho rozmery papierovou páskou alebo povrazom. Prejdite sa okolo neho a skontrolujte, či všade zostane dostatok priestoru. Všetko sedí? Tak potom môžete začať veselo objednávať!

2. tip

Úložný priestor ako pridaná hodnota

Potrebujete priestor na noviny a časopisy alebo by sa vám hodil rýchly úkryt na hračky? Potom určite oceníte stolík so zásuvkou či poličkou. Pre menšie priestory môže byť stolík plného tvaru príliš masívny. V takom prípade sa radšej rozhodnite pre „ľahší“ model s odkladacou policou alebo stolík v podobe drôteného koša.

Máte malé deti? Konferenčný stolík s ostrými hranami alebo skleneným povrchom môže predstavovať zbytočné riziko. Uprednostnite radšej taký, ktorý má zaoblené hrany.

3. tip

Konferenčný stolík ako akcent

Na rozdiel od (často) neutrálnej sedacej súpravy, konferenčný stolík je kúsok, ktorý môže interiéru vtlačiť osobitý charakter. Pestro farebný stolík na jemnom pozadí vynikne v priestore skoro ako umelecký prvok. Lesklé materiály a sklo miestnosť odľahčia a vnesú doň svetlo.

Pozrite sa na svoju pohovku. Pokiaľ má pevnú základňu, vyberte konferenčný stolík s nožičkami, ktoré odľahčia kompozíciu miestnosti. U subtílnejšej pohovky, pod ktorou je voľný priestor, sa môžete zamerať na masívnejšie stolíky. Týmto spôsobom dosiahnete vyváženosť hmoty v priestore.

4. tip

Výber textúry a materiálu

Pred zaobstaraním nového stolíka je dobré myslieť aj na spôsob čistenia a údržby. Štruktúrovanejší povrch bude s väčšou pravdepodobnosťou zachytávať nečistoty a omrvinky, na druhú stranu na ňom neuvidíte odtlačky ako na doske s vysokým leskom. Stolíky z kovov ako je bronz a meď sa na dizajnovej scéne opäť dostávajú do popredia. Navyše sú ľahko udržiavateľné aj odolné.