5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík

Pohľadom dizajnéra: ako vybrať ideálny konferenčný stolík

Konferenčné stolíky existujú v najrozmanitejších tvaroch, veľkostiach a materiáloch, aké si len viete predstaviť. To však môže sťažiť výber tým, ktorí o svojom vysnívanom stolíku zatiaľ nemajú konkrétnu predstavu.

Preto sme oslovili dizajnérku Kristínu z interiérového štúdia Dekoroom, aby nám prezradila pár tipov, na čo určite myslieť a čím sa pri výbere riadiť.

Nechajte sa inšpirovať!

1. tip

Určite si veľkosť

Obývačka je obzvlášť frekventovaný priestor - preto sa uistite, že okolo vysnívaného stolíka zostane dostatočný priestor.

Skontrolujte hlavne odstup od pohovky a okolitého nábytku. Stolík by mal siahať približne do výšky sedacej súpravy, prípadne môže byť o pár centimetrov nižší.

Objavili ste vysnívaný stolík, ale stále váhate ako bude pôsobiť v priestore? Skúste si jednoducho vyznačiť na podlahu rozmery, napríklad papierovou maskovacou páskou alebo kusom špagátu.

Prejdite sa okolo, skontrolujte či všade zostane dostatok priestoru. Všetko sedí? Potom môžete s čistým svedomím objednávať!

2. tip

Úložný priestor ako pridaná hodnota

Potrebujete priestor na noviny a časopisy alebo by sa vám hodila rýchla skrýša na hračky? Potom určite oceníte stolík so zásuvkou či poličkou. Pre menšie priestory môže byť stolík plného tvaru príliš masívny. V takom prípade sa radšej rozhodnite pre „ľahší“ model s odkladacou policou alebo stolík v podobe drôteného koša.

Máte malé deti? Konferenčný stolík s ostrými hranami alebo skleneným povrchom pre nich môže predstavovať zbytočné riziko. Vhodnejší bude ten so zaoblenými hranami.

3. tip

Konferenčný stolík ako akcent

Na rozdiel od (častokrát) neutrálnej sedacej súpravy, je konferenčný stolík kúsok, ktorý môže interiéru vtlačiť osobitý charakter. Farebný stolík na jemnom pozadí vynikne v priestore skoro ako umelecký prvok. Lesklé materiály a sklo zase miestnosť odľahčia a vnesú do nej svetlo.

Pokiaľ má pohovka pevnú základňu, vyberte konferenčný stolík s nožičkami, ktoré odľahčia kompozíciu miestnosti. Pri subtílnejšej pohovke, pod ktorou je voľný priestor, sa môžete naopak zamerať na masívnejšie stolíky. Týmto spôsobom dosiahnete vyváženosť hmoty v priestore.

Hľadáte ešte viac inšpirácie pre vašu obývačku?