5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Pohovka v glamour interiéri u modelky Karolíny Mališovej

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Pokiaľ má byť vaša obývačka oslňujúca a extravagantná, mala by týmito nárokmi oplývať aj pohovka. Stačí sa držať niekoľkých zásad a noblesnému interiéru nestojí nič v ceste.

Nahliadnite preto do bytu modeliek Hany Drozdovej a Karolíny Mališovej, ktorá sa s nami podelila o niekoľko postrehov, a inšpirujte sa tipmi, ako vybrať sedačku pre moderný glamour interiér.

Podľa čoho ste pohovku vyberali?

„Bola to láska na prvý pohľad, asi by som si normálne vzala béžovú či sivú, ale keď som videla tento štýl a túto farbu, bolo to jasné."

1. Bonami tip

Stavte na osvedčený tvar

Pre glamour pohovku sú charakteristické najmä obliny. Vďaka tomu už na prvý pohľad pôsobí komfortne. Aj v reále je to pravda. Najpohodlnejšia bude, samozrejme, rohová sedačka so širokým posedením. Veľmi žiaduce je prešívanie, ktoré vytvára dojem „bochníkov”. Luxusný dojem dosiahnete aj pozlátenými nožičkami.

Čo bol pri výbere najväčší oriešok?

„Aby sa vošla do bytu (smiech). Túžila som po rozkladacej, pretože som potrebovala, aby som ju mohla využívať aj na občasné prespanie, keď príde návšteva. Ďalšou požiadavkou bola, samozrejme, aj pohodlnosť. A toto všetko nakoniec sedačka spĺňala."

2. Bonami tip

Tlmená paleta i nežné tóny

Vzhľadom na to, že glamour štýl pôsobí veľmi žensky, zodpovedá tomu aj farebná paleta. Môžete siahnuť napríklad po vínovej. Vyhnite sa však sýtoružovej, ktorá by s pozlátenými kúskami pôsobila skôr lacno a prvoplánovo. Naopak so smaragdovou či temne modrou dosiahnete elegantný a noblesný dojem, so sivou zase vytvoríte dobrý základ pre kombináciu s rôznymi farbami.

Z čoho by ste zo svojich nárokov na pohovku nezľavili?

„Podľa mňa je zásadný materiál, ktorý niečo vydrží. Nie je nič horšie, než žmolky na látkovej sedačke, prípadne odreté a olúpané miesta na koženkovej. Teda je dôležité pri výbere myslieť nielen na pekný vzhľad, ale aj ľahkú údržbu a životnosť."

Objavte ďalšiu inšpiráciu pre výber pohovky