5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Pohovka v industriálnom interiéri u maliarky Justyny Małczak

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Ak uvažujete o tom, že by vaša obývačka mala pripomínať umelecký ateliér, pričom zároveň nič nestratí na svojej jemnosti, nahliadnite do bytu poľskej maliarky Justyny Małczak. Podarilo sa v ňom zladiť nežné detaily s prvkami ovplyvnenými estetikou starých priemyselných hál.

Inšpirujte sa nevšednými kombináciami i tipmi na výber sedačky pre bývanie s nádychom industriálneho štýlu.

Podľa čoho ste sa riadili pri výbere pohovky?

„Gauč je jedným z najdôležitejších kusov nábytku nášho bytu – rodinný život sa točí skôr okolo neho ako okolo stola, a preto musel byť predovšetkým veľký a pohodlný. Dôležité pre mňa bolo aj estetické hľadisko – chcela som kúsok v pomerne jednoduchom dizajne. Pohovka ma navyše zaujala poťahom s výraznou väzbou nití pripomínajúcou ručne tkané koberce.

1. Bonami tip

Stavte na osvedčený tvar

Pokiaľ chcete tú najtypickejšiu pohovku pre industriálny interiér, vyberte koženú. Kúsok s hlbokým sedením, nižšími chrbtom a vysokými držadlami bude zárukou pohodlia. Modernejšie však pôsobí umiernenejší typ bez výrazného prešívania.

Chybu neurobíte ani s tvarovo jednoduchou čalúnenou sedačkou na nožičkách, ktorú ľahko doladíte i štýlovo odlišnými doplnkami – napríklad s kvapkou ženského elementu ako v prípade Justyny.

Prečo ste zvolili krémový odtieň pohovky?

„Svetlá pohovka v zemitom odtieni bola ideálnym základom pre budúce kompozície v rôznych štýloch – niekedy pre striedmy a minimalistický, inokedy pre ozdobnejší interiér s trochou lesklého zamatu, ale aj pre kombinácie s boho kúskami, či pre miešanie s etno tkanimami zdedenými po babičke a dovezenými z ciest.“

2. Bonami tip

Využite sýte odtiene aj patinu

Vhodné farby budú také, ktoré pripomínajú materiály starých tovární. Kým koženej sedačke najviac pristane tehlová či karamelová, pri čalúnenej stavte na neutrálnu sivú a krémovú. Výstrednejšie povahy ocenia pohovku v petrolejovom či vínovom odtieni.

Z hľadiska materiálov bude vždy pre industriálnu obývačku absolútnou jednotkou koža. Síce si za taký kúsok priplatíte, no ľutovať nebudete. Bude totiž zrieť každým rokom do krásy. Patina zdôrazní prepychovosť tohto jedinečného materiálu. Ak nakoniec vyberiete čalúnenú pohovku, siahnite po menčestri, prípadne zamate.

Objavte ďalšiu inšpiráciu pri výbere pohovky