5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík

Pohovka v nežnom štýle s boho prvkami podľa blogerky Tiny Szaboo

Nazrite s nami domov k mladej rodinke slovenskej blogerky Tiny Szaboo. Harmonická obývačka v nežne bohémskom štýle nás chytila za srdce, preto sme neváhali a rovno sa na pár vecí opýtali.

Tiež sme si pre vás pripravili zopár praktických tipov, ako vybrať tú správnu pohovku aj doplnky vo voľnomyšlienkárskom "boho" štýle.

Podľa čoho ste pohovku vyberali?

"Hlavný dôvod, prečo sme sa rozhodli pre novú sedačku, bolo pohodlie. Potrebovali sme niečo materiálovo pevné, ale zároveň pohodlné.

Bolo nám jasné, že to musí byť rohová sedačka. Čo sa týka štýlu, vedeli sme, že preferujeme niečo minimalistické. Chceli sme mať na pohovke i drevený prvok a nožičky túto úlohu splnili."

1. Bonami tip

Základom je uvoľnenosť a hravosť

Tvar pohovky by mal pôsobiť na prvý pohľad útulne a prirodzene. Stávkou na istotu sú pohovky s veľkou hĺbkou sedu, ktorých zadná oporná časť je tvorená množstvom mäkkých vankúšov. Naopak sa vyhnite ostrým líniám alebo dokonca chrómovaným nôžkam.

Čo bol pri výbere najväčší oriešok?

"Materiál a farba. Bolo to skôr o tom, že sa nám svetlé odtiene páčili už od začiatku, ale mali sme pred tým rešpekt, keďže máme doma malé dieťa. Sedačku môže raz-dva zašpiniť, ale zatiaľ je stále čistá."

2. Bonami tip

Materiál a farby

Vďaka svojmu uvoľnenému prístupu nemá bohémsky štýl žiadne striktné pravidlá. Pohovka v neutrálnej palete je istota, krémové, biele, sivé či pieskové odtiene sú rovnko vítané. Ak z nej chcete urobiť dominantu izby, nebojte sa experimentovať so sýtejšími odtieňmi horčicovej, terakotovej alebo olivovej.

Prírodné materiály sú pre boho interiér ideálnou voľbou. Ľanový poťah v kombinácii s drevenými nohami bude tvoriť dokonale harmonickú dvojicu. Chybu neurobíte ani s koženým kúskom. Atmosféru skvele dotvorí aj ratanový nábytok - či už menšia pohovka alebo kresielko.

3. Bonami tip

Nepodceňujte silu doplnkov

Zariaďovanie doplnkami a dekoráciami je v bohémsky ladenej obývačke tou najzábavnejšou aj najdôležitejšou časťou, ktorá dodá celému priestoru charakter. Pohovku zútulnite množstvom vankúšikov rôznych textúr i materiálov.

Skvele zapôsobia obliečky s makramé, strapcami alebo jemnou potlačou v prírodných farbách. Nezabudnite ani na pletený pléd a bavlnený či jutový koberček.

4. Bonami tip

Praktická stránka veci

Hoci štýl hrá pre útulnosť obývačky jednu z hlavných úloh, nepodceňte ani funkčnosť pohovky a jednotlivých doplnkov. Pohovku Bobochic Paris Balio totiž v priebehu pár sekúnd ľahko rozložíte aj na pohodlné dvojlôžko.

Zvážte výber vhodného stolíka. S viacerými kusmi ľahkých odkladacích stolíkov sa vám bude ľahšie manipulovať, než s jedným ťažkým konferenčným stolom.