5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Pohovka v rustikálnom štýle v penzióne Złoty Jar

Máte jasnú predstavu o tom, že by sa vaša obývačka mala niesť v rustikálnom štýle, ale stále ste na vážkach s výberom pohovky?

Poďte s nami navštíviť čarovný odpočinkový salónik v poľskom penzióne Złoty Jar. Jeho majiteľka si dala na autentickom interiéri obzvlášť záležať, tak sa poďte s nami inšpirovať.

Podľa čoho ste pohovku vyberali?

„Pre mňa bolo najdôležitejšie zachovať štýl sto rokov starej horskej vily. Nebolo to jednoduché. Chceli sme, aby priestor nestratil autentickú atmosféru minulých rokov, ale zároveň sme si chceli užiť pohodlie, ktoré ponúkajú najmodernejšie kúsky.

Nedalo sa preto spoľahnúť len na starožitné kúsky a nemohli sme miestnosť zariadiť ako z antikvariátu. Pohovka, ktorú som vybrala, je dokonalá, nežná, elegantná a hlavne pohodlná s možnosťou rozloženia pre neočakávaných hostí.“

1. Bonami tip

Pohovka, ktorá si na nič nehrá

Pohovka v rustikálnom interiéri by nemala byť žiadna subtílna „krehotinka“ na tenkých nôžkach. Naopak sa sem hodia zavalité kúsky, ktoré už na pohľad pôsobia stabilne a tak lákavo, že by ste sa do nich najradšej rovno ponorili. Skvelé sú robustné rohové pohovky, na ktoré sa zmestí celá rodina. Atmosféru dotvorí aj klasický ušiak s podnožkou v tradičnom „babičkovskom“ štýle.

Čo je pre vás pri pohovke najzásadnejšie?

"Pohovka musí byť príjemná a "priateľská" – rovnako ako celý náš penzión.

Nemusí byť príliš okázalá, ale mala by priamo vyzývať na odpočinok a posedenie. Každý sa na nej musí cítiť pohodlne a nájsť si svoje miesto."

2. Bonami tip

Stavte na prirodzenosť

Držte sa prírodných odtieňov béžovej, hnedej, sivej či krémovej. Ak túžite po niečom výraznejšom, siahnite po tehlovočervenej alebo prirodzených odtieňoch zelenej. Rustikálny interiér býva často ladený monochromaticky, čo znamená, že v priestore hrá hlavnú úlohu jedna farba v rôznych odtieňoch. Pri výbere farby pohovky sa teda riaďte aj okolitým nábytkom.

3. Bonami tip

Doplnky pre atmosféru

Tu s minimalizmom neuspejete. Aby pohovka pôsobila dokonalým a útulným, „uvítacím“ dojmom, náležite ju vyplňte vankúšikmi, prikrývkami i koberčekom. Zamerajte sa hlavne na kombináciu rôznych textúr: kožušiny, bavlna aj ľan. Všetko opäť laďte v podobných odtieňoch. Ak predsa len chcete použiť vzor, spoľahnite sa na klasickú flanelovú kocku.

4. Bonami tip

50 odtieňov rustikálneho štýlu

Výber vám tiež uľahčí, ak si hneď na začiatku určíte jemné nuansy, ktorými sa váš vysnívaný štýl má uberať. Možno bude ľahko presahovať do surového industriálu alebo naopak bude inklinovať k čistejšej a vzdušnejšej forme inšpirovanej škandinávskou estetikou. Tento štýl má nekonečne mnoho tvárí, preto vás nikdy nezačne nudiť!

Objavte ďalšiu inšpiráciu pre výber pohovky