5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Pohovky pre prvé bývanie vs. pohovky na celý život

Pohovku potrebujeme stále, ale v každej životnej fáze od nej očakávame niečo trochu iné. Niekedy musí poslúžiť ako dočasná posteľ a úložný priestor, inokedy má byť zase priestrannou a štýlovou pýchou celej obývačky. Aká pohovka sa vám bude najviac hodiť?

1. Prvé spoločné posedenie

Prenajali ste si so svojou láskou prvé spoločné hniezdočko alebo si chcete užívať divoké leto so spolubývajúcimi? Domov nemusí byť veľký, hlavne že je dobre zariadený.

Prvú pohovku kupujte za cenu, ktorá nezaťaží váš rozpočet. Na tých pár rokov dobre poslúži, ušetrí cenné centimetre, uložíte v nej periny a pohostíte návštevu. Nevydrží vám až do staroby, ale to je v poriadku. Váš vkus a potreby sa budú časom určite meniť.

Na každodenné spanie

Ak sa vám do miestnosti nezmestila posteľ a zároveň pohovka, vyriešte to jednoduchým kompromisom – vyberte si pohovku na každodenné spanie. S takou sa vyspíte na klasickom matraci.

Funkčnosť predovšetkým

Pri výbere sa zamerajte na úložné priestory, vďaka čomu nebudete potrebovať toľko skríň a komôd. Pohovka môže byť pokojne menšia. Sedenie zaistíte pufmi, kresielkami a vankúšmi. Skvelé sú tiež futonové sedacie súpravy, ktoré poslúžia ako pohovka aj pohodlné letisko.

2. Ideme do väčšieho

Možno ste si práve kúpili vlastné bývanie alebo už vás je doma viac a potrebujete väčší priestor. Tu je na mieste investovať do väčšej a pevnej pohovky, ktorá unesie všetky návštevy.