Mid Season Sale až -50 % →V predajni navyše 15 % zľava na všetko okrem zľavnených a vybraných produktov.

Mid Season Sale až -50 % →V predajni navyše 15 % zľava na všetko okrem zľavnených a vybraných produktov.

Obliečky a doplnky v prírodnom "boho" štýle

Neposedná a kreatívna myseľ, veľa koníčkov, láska k prírode aj záujem o umenie? Spoznávate v niektorej vlastnosti ekvivalent ku svojej povahe a osobnosti? V tom prípade máte určite celkom blízko k bohémskemu štýlu, ku ktorému patrí aj náležite vydekorovaný interiér.

Boho štýl vnesie do vášho domova bezstarostnosť. Je to nespútaný štýl, ktorý sa inšpiruje érou hippies, je romantický, hravý a plný ručne robených umeleckých prvkov. Inšpirujte sa našimi tipmi, ako docieliť pohodovú atmosféru aj u vás v spálni.

V hlavnej úlohe: vankúše, prikrývky, plédy

Malé i veľké, jednofarebné, batikované, vzorované, bavlnené aj hodvábne, chlpaté, so strapcami i brmbolcami... hlavne, nech ich máte veľa!

Nezabudnite ani na hrejivú deku alebo pléd, pod posteľ položte prírodný (orientálny) jutový koberec a na okná poveste závesy. Všetky tieto textilné doplnky sú hlavnými atribútmi tohto štýlu. Vytvoríte tak dokonale útulnú atmosféru.

Akú farbu do spálne v boho štýle? Zvoľte hrejivé odtiene

Pre prírodný štýl je vhodná paleta teplých zemitých odtieňov, ako je piesková, okrová, oranžová, sivá alebo zelená farba. Ak chcete docieliť bohémsku nespútanosť, môžete tieto prírodné farby doplniť o jednu výraznejšiu. Použite ju skôr na drobnejšie doplnky, ako sú dekoratívne vankúšiky alebo vázy.

Vyspite sa v prírodných materiáloch: 100 % ľan, kvalitná bavlna alebo vlna?

Kvalita spánku má veľa spoločného s materiálmi v ktorých spíme. V tomto štýle majú hlavné slovo predovšetkým tie, ktoré sú udržateľné, recyklovateľné a prírodné. Najvhodnejšími sú teda bavlnené či ľanové obliečky a plachty aj vlnené textílie. Vydržia vám dlhé roky, sú tiež príjemné, hebké a hodia sa do každého ročného obdobia.