Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
5 €RegistráciaPrihlásenie5 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Pripravte svoju posteľ na leto

O tom, že kvalitný spánok je základom duševnej i telesnej pohody niet pochýb. Ako si ho ale dopriať aj v období, kedy ortuť teplomera mieri k tropickým hodnotám? Stačí posteľ „obliecť” do letného šatstva. Dominovať budú chladné materiály, farby mora aj orientálne motívy.

Inšpirujte sa našimi tipmi, ako na „vyletnenú” posteľ.

1

Nepodceňujte chladivé účinky farieb

Biela a modrá nie sú nadarmo obľúbenými farbami stredomorských krajín. Využite ich aj vo svojej spálni. Oživiť ich môžete geometrickými vzormi alebo prúžkami. Tie snáď nikdy nevyjdú z módy a navyše priam volajú po okorenení výraznými farebnými detailmi. Svieži dojem docielite aj harmonickým prepojením mentolovozelenejsvetlosivej.

2

Vytvorte si (posteľovú) džungľu

Botanické motívy sú na leto ako stvorené. Účinky zelenej farby v tomto prípade využijete naplno najmä v spojení s bielou aj pestrými farbami, ako sú najrôznejšie odtiene oranžovej, žltej či tyrkysovej. Bude to síce trochu divočina, ale kedy inokedy si dopriať trochu extravagancie? Ak ste zástancami maximalistického poňatia interiéru a fandíte nevšedným kombináciám, miešajte rastlinné i zvieracie motívy a nevyhýbajte sa ani výrazným originálnym doplnkom z exotických drevín či farebných kovov.

3

Inšpirujte sa Orientom

Horúce letné noci priam volajú po dávke exotiky. Etno vzory, macramé obliečky a baldachýn budú tou pravou voľbou pre zmyselnú boho spálňu, v ktorej sa miešajú zemité a terakotové odtiene so zlatými detailmi a doplnkami z juty alebo bambusu.

Viac rád a tipov nájdete aj tu