5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Rady, ako na spálňu s Karup Design

V spálni strávime zhruba tretinu života, preto by mala byť príjemným miestom pre odpočinok. Zásadný vplyv na kvalitu spánku preto bude mať nielen kvalitná a pohodlná posteľ, ale aj matrac. Ten od Karup Design je inšpirovaný štýlom spania japonských samurajov.

V nasledujúcich tipoch vám poradíme, ako si vybrať to pravé pre garsónku aj veľkorysú spálňu.

1

Využite výhody masívneho dreva

Ak kladiete dôraz na to, aby priestor pôsobil vzdušne a ľahko, nikdy nešliapnete vedľa, keď zvolíte svetlé drevo. Najmä to borovicové prináša rad výhod. Okrem estetického a ekologického hľadiska je jeho prednosťou aj odolnosť. A čo si budeme hovoriť, upokojujúca vôňa dreva má najmä v dnešnej dobe na nás skvelý vplyv.

2

Dajte prednosť ladným tvarom

Pri výbere postele dajte prednosť oblým tvarom, ktoré sú nielen praktické z hľadiska bezpečnosti, ale pôsobia aj harmonicky. Pritom nezáleží na tom, či sa prikláňate ku klasickému tvaru, ako má napríklad dvojlôžko Twist, alebo skôr oceníte kúsok inšpirovaný japonským minimalizmom – model Senza alebo Peek z masívneho dreva, ktorý dopĺňajú jednoduché lampičky.

3

V garsónke variabilne

Ak šetríte každý centimeter, bude vhodnejšie dvojlôžko so šírkou 140 centimetrov. Napríklad verzia Elan, Dock Comfort alebo Japan Raw, u ktorej môžete rozšírený rám využiť aj ako nočný stolík. Pokiaľ má však posteľ slúžiť aj ako pohovka, nie je od veci oželieť trochu miesta a siahnuť po modeli Blues, ktorý je síce o niečo väčší, ale vo dne poslúži ako sedačka a na noc ho ľahko premeníte na priestrannú posteľ pre dvoch.

4

Posteľ (nielen) pre knihomoľov

V priestrannejšej spálni si môžete dopriať aj dvojlôžko Ziggy, ktoré pôsobí robustne, ale zároveň v sebe ukrýva úložný priestor, do ktorého odložíte knihy a časopisy. Navyše matrac s dvojitou latexovou vrstvou a výškou 18 centimetrov sa postará o spanie ako v bavlnke. A to doslova. Bavlnený povrch je totiž príjemný na dotyk a zaisťuje priedušnosť. Penová výplň zase zaručuje odolnosť.