5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík

Rozhovor s dizajnérkou: Klára Němečková

Aký interiérový štýl je Kláre najbližší a čo by rada poradila ľuďom ešte pred zariaďovaním interiéru? Nahliadnite s nami do myšlienok jednej z dizajnérok našej služby Bonami návrh interiéru.

Zoznámte sa:Klára Němečková

Klára sa interiérmi zaoberala vždy, len to bolo skôr pre radosť. Až počas zariaďovania vlastného domu sa rozhodla, že do toho vkročí naplno. Vďaka tomu sa interiérovým dizajnom zaoberá od roku 2016 a má za sebou desiatky projektov i spokojných klientov.

Baví ju štýl, ktorý vytvára pohodlné domovy. Štýl, kde sa budete cítiť v pokoji, v pohode a v teple. Štýl, ktorý je nadčasový a nestojí na posledných trendoch, ktoré môžu čoskoro pominúť.

Aký je váš najobľúbenejší interiérový trend a prečo?

Pochádzam z dediny a už od mala som bola obklopená starým nábytkom a drevom. Preto je mi blízky rustikálny štýl a momentálne trochu retro – v súčasnej dobe napríklad v podobe oblých tvarov nábytku. Určite vítam zemité farby, dôraz na prírodnejšie materiály a veľa zelene.

Bonami návrh interiéru je ideálny spôsob pre drobnrjšie úpravy interiéru.

V čom vidíte najväčšie výhody služby Bonami návrh interiéru?

V rýchlosti a hladkom priebehu pre zákazníka. K tomu sa pridáva príjemná cena. Zákazník má za pár kliknutí nakúpené a to všetko z jedného eshopu. Samozrejme, niekedy sa objavia tipy na produkty aj inde, ale nestane sa to, že by ste hľadali na 20 rôznych eshopoch. Je to ideálny variant na drobnejšie úpravy interiéru.

Prečo by ste túto službu zákazníkom odporučili?

Dostanete v podstate to, čo by ste dostali pri klasickom procese návrhu interiéru. Samozrejme, tu pre vás dizajnér nebude „na drôte“ kedykoľvek, ale máte ešte dosť času na doplňujúce otázky. Je to skrátka zjednodušená verzia. Páči sa mi rýchlosť, v akej zákazník návrh dostane. Tiež je skvelý rôznorodý výber variantov.

Prečo využiť služby interiérového dizajnéra? Ako vám takáto spolupráca uľahčí ladenie vášho interiéru?

Zákazník si nemusí lámať hlavu s hľadaním rôznych kombinácií nábytku a doplnkov. Nájdeme a navrhneme to za nich. Navyše máme na začiatku dosť priestoru, aby sme zákazníka spoznali a vedeli, aký má vkus. Takže všetko navrhujeme skutočne priamo pre neho.

Akých najväčších chýb sa ľudia pri zariaďovaní domova dopúšťajú a čomu sa treba vyvarovať?

Myslím, že sa všeobecne my všetci necháme často ovplyvniť a mnohokrát sa nadchneme pre dizajnový kúsok alebo solitérny typ nábytku a už nepremýšľame o zvyšku. Keď už má niekto chuť investovať do bývania, malo by to byť vopred premyslené a účelové.

Aké sú vaše najobľúbenejšie produkty na Bonami, ktoré rada používate vo svojich návrhoch a prečo?

To, že mám sklon skôr k rustikálnosti neznamená, že sa nikdy nevydám aj iným smerom. Tieto stoličky sú super k škandinávskemu štýlu, sú moderné a rovnako skvele vyniknú aj pri opotrebovanom múre.

S neustálou potrebou byť viac v súlade s prírodou a obklopovať sa ňou, chceme okolo seba kvety. Tento závesný kvetináč sa hodí vážne kamkoľvek.

Nadčasový kúsok a presne ten typ solitérneho nábytku, ktorý chceme mať.

Rezané kvety to vždy všade oživia. Váza vyzerá krásne aj samotná.

Skvelý doplnok, ak neviete, čo presne vaša stena potrebuje. Oceníte ho v predsieni i v obývačke. Vyzerá super kdekoľvek.

Tento stolík iný, nadčasový a je v dvoch rôznych variantoch.

Aké značky v oblasti home dekoru a nábytku sú na Bonami tvoje najobľúbenejšie a prečo by si ich zákazníkom odporučila?

Originalita, vtipné, nevšedné a často nečakané tvary, prírodné materiály a široké spektrum výrobkov:

Jednoduché kúsky nábytku v jednoduchom, väčšinou modernom štýle. Momentálne pokukujem po lustroch z kolekcie Lena:

Trošku glamour štýl. Ich odkladacie stolíky so zlatými líniami sú super. Ale vlastne všetko od nich mám rada. Majú štýl a ucelený koncept:

Kare Design asi poznáme všetci. Obrátim sa na nich vždy, keď hľadám niečo viac „crazy“: