5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Romantická jedáleň v tehlových odtieňoch

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Jemnosť a ženskosť. To sú charakteristické rysy romanticky ladenej jedálne, v ktorej sa miešajú tehlové odtiene so svetlým drevom a porcelánovými doplnkami. Nevyhnutné kvetinové motívy zase do interiéru vnesú dávku nežnosti a krehkosti.

Inšpirujte sa, ako vytvoriť interiér pre romantické duše!

Romantická jedáleň

Nežne ladený interiér nemusí vôbec pôsobiť presladene. Namiesto výraznej červenej či ružovej siahnite po ich tlmenejších odtieňoch. Prinesú do jedálne trochu ženského elementu, avšak s citom a elegantne. Navyše poskytnú skvelý základ pre kombináciu s neutrálnymi farbami. Spoločne so stoličkami a stolom zo svetlého dreva bude jedálenský kút pôsobiť ľahko a vzdušne, čo oceníte najmä v menších miestnostiach.

Krivky sú trendy

Zaoblené hrany u nábytku sú nielen bezpečnejšie, ale umožňujú aj ľahší priechod. A samozrejme nemožno opomenúť ani estetické hľadisko – pôsobia uhladene, jemne a čisto.

Tehlové odtiene

Červená farba je vášnivá a energizujúca. V jedálni je preto ideálna na povzbudenie apetítu. Vo veľkej miere môže však pôsobiť agresívne, uplatnite ju preto skôr pri doplnkoch – zvoľte napríklad kusový koberec v tomto odtieni.

Viac rád a tipov pre jedáleň nájdete aj tu.