5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Trend roka 2021: farebné komody

Tento rok sa nesie vo veselých farbách a praktických úložných priestoroch, ako sú komody. Prezrite si nižšie, ktoré farby sú tento rok v móde, na čo si dať pri ich výbere pozor aj to, aké sú ďalšie trendy v komodách pre rok 2021.

Aké farby sú trendy?

Interiérom tento rok dominujú prírodné materiály a zemité odtiene. Ak sa chystáte na nákup novej komody, vyberte farby, ako je zelená, žltá, hnedá, sivá a modrá alebo svetlý dekor z dubového a borovicového dreva.

Svetlú alebo tmavú komodu?

Tmavé komody dodávajú miestnosti teplo a intímny vzhľad. Preto sú vhodné skôr do pracovne alebo spálne, kde nimi navodíte útulný dojem. Tmavé farby tiež priťahujú pozornosť a krásne kontrastujú so svetlými stenami a podlahami. Veľmi tmavý nábytok symbolizuje eleganciu, pohodlie a luxus.

Svetlé komody rozjasnia akýkoľvek interiér. Hodia sa do obývacej, ale pokojne aj do detskej izby. Opticky zväčšujú a presvetľujú menšie priestory. Dobre sa dopĺňajú s výraznými modernými farbami v interiéri - zelenou, modrou alebo marhuľovou.

Na čo si dať pri výbere farby pozor?

Záleží predovšetkým na vašom vkuse a celkovom štýle miestnosti. Výrazná farba či vzor sa síce môžu stať dominantou interiéru, ale v kombinácii s ďalšími farbami a vzormi môžu napáchať zbytočný chaos. Preto si dajte pozor na farby okolitého nábytku, podlahy a stien.

Aké sú ďalšie trendy v komodách v roku 2021?

Každý kúsok iný

Trendom roku 2021 je mať každý kúsok nábytku iný. Ustrážte si, aby vďaka odlišným kusom nábytku nepôsobila miestnosť chaoticky. To docielite tým, že si vyberiete spoločný farebný základ. Následne vyzdvihnete rovnaké materiály alebo opakujete rovnaký vzor na doplnkoch a dekoráciách.

Miestnosť môžete tiež doplniť o jeden ikonický kus, ktorý bude vyčnievať medzi ostatným nábytkom. Dbajte na to, aby stále ladil s ostatným vybavením.

Teraz už viete, aké farby komôd sú trendy a ako ich zladiť so zvyškom interiéru. Stačí už len vybrať ten pravý kúsok do vašej domácnosti.