5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík

Úložný nábytok v bohémskom štýle

Je váš domov inšpiratívny, plný prírodných materiálov, nekonvenčný a hlavne útulný? Potom ste sa pravdepodobne našli v boho štýle.

Ale ako pre taký voľnomyšlienkársky dizajn vybrať vhodné a praktické úložné priestory? Inšpirujte sa naším výberom štýlových komôd, skríň a knižníc.

Typické rysy a tvary

Nábytok v boho štýle je uvoľnený a pestrý, ale nie presýtený. Hrajú tu veľkú úlohu prírodné materiály a zaujímavé textúry, ktoré pôsobia na všetky zmysly.

Dvierka komôd a skríň bývajú netradične tvorené originálnym výpletom z bavlneného povrazu, ratanu alebo napríklad farebnou drevenou mozaikou. Skrine majú často vyvýšené nožičky, a tak pôsobia aj ťažšie kúsky odľahčene.

Materiály

U bohémsky ladeného nábytku stavte v prvom rade na prirodzenosť. Skvele tu vynikne dokonalá a unikátna kresba dreva so všetkými nerovnosťami a "nedokonalosťami", ktoré sú neoddeliteľnou (a dokonca žiadanou) súčasťou prírodných materiálov.

V kontraste s masívom dreva budú skvele fungovať aj pozlátené, medené či iné kovové prvky, ktoré sa môžu objaviť ako detail na nôžkach alebo ako originálne úchytky od zásuviek.

Farby

Neutrálne odtiene bielej, béžovej a krémovej sú v boho interiéri skvelým základom. Najmä pokiaľ nechcete príliš experimentovať.
Ak si prajete zaobstarať naozaj dominantný kúsok, ktorý bude pôsobiť ako akcent, tak neurobíte chybu ani so sýtejšími odtieňmi terakotovej, olivovej, smaragdovej alebo horčicovej.

Doplnky

Veľkou súčasťou boho štýlu sú aj originálne dekorácie, doplnky i rastliny. Nezabudnite vyhradiť niektorú z políc v knižnici alebo urobte miesto na vrchnej doske komody pre štýlové sošky, kvetináče, obľúbený obraz alebo zaujímavý svietnik. Práve týmito maličkosťami sa vám podarí dotvoriť správnu atmosféru.

Viac inšpirácie pre úložné priestory nájdete v celej kategórii