5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Veľký sprievodca posteľnou bielizňou: ako si vybrať tú pravú

Už vás nebavia vaše vyblednuté obliečky a radi by ste si zaobstarali nové. No ako sa v tom vyznať? Mamička nedá dopustiť na klasiku a kamarátka naposledy hovorila o zázračne hrejivom mikroplyši. A čo všetky tie záhadné pojmy ako perkál a mikroperkál? Nenechajte sa odradiť a zverte sa do opatery veľkého sprievodcu posteľnou bielizňou, s ktorým si vyberiete ideálne obliečky presne pre vašu posteľ.

Zapínanie obliečok

Pri zapínaní sa najčastejšie stretnete s gombíkmi, či viac praktickými patentami a zipsom. Veľkým trendom sa stalo tzv. obálkové zapínanie. To je doplnené o prehyb látky, ktorý je všitý do vnútornej časti obliečky.

Hlavnou výhodou je jednoduché zapínanie a absencia gombíkov a zipsov, takže sa nemusíte báť poničenia bubna práčky. Nezabudnite, že obliečky majú byť asi o 20 cm dlhšie ako vaša perina, aby sa dali ľahko zapnúť. Ak máte doma napríklad perinu s rozmermi 200 x 200 cm, zaobstarajte si obliečky 200 x 220 cm.

Bavlnené obliečky

Rokmi overená klasika

Bavlnené obliečky sú mäkké a príjemné na dotyk a zoženiete ich v nekonečnom množstve farieb a vzorov. Jeho najväčšími prednosťami sú skvelá priedušnosť a savosť.

Ich cena je nízka, takže lacných obliečok môžete nakúpiť ešte pár navyše do výbavy. Jedinou nevýhodou je krčivosť. Keď ich ale hneď po vypraní vyvesíte, bude im už stačiť len rýchle prežehlenie.

Tak a je to. Stal sa z vás skutočný expert na posteľnú bielizeň. Dokážete s prehľadom vyšvihnúť najväčšie výhody mikroplyšových obliečok aj vysvetliť rozdiel medzi perkálom a mikroperkálom. Svoje nové nabyté vedomosti využijte pri zariaďovaní spálne presne podľa svojich predstáv.

Ak predsa len ešte váhate, tak odporúčame na zimnú sezónu kúpiť hrejivé obliečky z mikroplyšu alebo flanelu, pod ktorým vás sychravá zima nikdy nenájde. Na zbytok roku si doprajte to najväčšie pohodlie a nechajte sa hýčkať bavlneným saténom alebo moderným mikroperkálom.