Zľava 20 % na nákup nad 200 € | Kód: MINUS20 →
5 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Vianočné darčeky pre ženy

Ukážte jej, ako veľmi vám na nej záleží. Vianoce sú na to ideálna príležitosť. Aby sme vám uľahčili hľadanie správneho darčeka pre ženu, či už ide o manželku, priateľku, mamičku, alebo napríklad babičku, prichystali sme pre vás desiatky tipov, z ktorých ľahko vyberiete krásne prekvapenie. Zásielku potom rýchlo doručíme k vám domov, prípadne na jedno zo 7000+ výdajných miest v SR.

Shop the look

Vianočné darčeky pre ženy

Potešte ženu darčekom, ktorý povie, ako veľmi ju máte radi. Inšpirujte sa našimi tipmi a vyberte v pohodlí domova ten pravý – ⁠⁠⁠či už do Vianoc zostáva niekoľko mesiacov, alebo len pár dní.

Ako vybrať vianočný darček pre ženu

Nezáleží na tom, či chcete potešiť partnerku, mamičku, babičku, alebo napríklad sestru. Recept na to, ako zvoliť vhodné prekvapenie, je stále rovnaký:
 • Počúvajte, o čom hovorí, čo si praje, čo jej chýba. Všímajte si, na čo ukazuje v časopise, na internete alebo pri nákupoch v obchodnom dome. Pokiaľ máte na výber len pár týždňov, alebo dokonca dní, nebojte sa nenápadne stočiť konverzáciu správnym smerom a zistiť, čo potrebujete.
 • Spomeňte si, čo vaša milovaná žena rada robí, aké má koníčky alebo aké spoločné aktivity ju v minulosti potešili. Darovať môžete aktivitu samotnú alebo vec, ktorá s ňou nejako súvisí.
 • Sústreďte sa na vkus. Ako chodí oblečená, aké vybavenie má v byte, aká farba je jej obľúbená? To všetko napovie, ktorým smerom sa pri výbere vydať.
 • Pokiaľ skutočne neviete, čo by ju mohlo potešiť, stavte na darčekový poukaz. Vďaka nemu si potom sama vyberie to, čo sa jej páči najviac. Poukaz nezabudnite vložiť do peknej obálky a previazať mašľou, aby bolo vidieť, že ste si dali záležať.

Vianočné darčeky pre ženu, ktorá si rada zariaďuje svoj byt

Snáď každá žena chce mať doma pekné a útulné prostredie, kam sa bude rada vracať. Okrem najrôznejších bytových doplnkov vhodným darčekom bude:
TIP: Chcete tento rok zaobstarať naozaj originálne vianočné prekvapenie? Objednajte poukaz na službu Bonami návrh interiéru. Vaša žena si potom sama vyberie, pre ktorú miestnosť v dome alebo byte by si priala vytvoriť profesionálny návrh od dizajnéra. Napríklad návrh na novú spálňu bude skutočne romantickým darčekom.

Darček pre ženu, ktorá miluje svoju záhradu

Pre ženu, ktorá sa venuje záhradkárstvu, zvoľte praktických pomocníkov na údržbu záhrady, alebo naopak vybavenie pre odpočinok pod hviezdnym nebom:

Vianočné darčeky pre milovníčku módy

Klasikou medzi darčekmi pre dámy sú najrôznejšie módne doplnky a šperky. Narozdiel od oblečenia nemusíte riešiť, či ste zvolili správnu veľkosť.

Darček pre ženu, ktorá rada varí, pečie a hostí návštevy

Varenie a pečenie je pre veľa ľudí obľúbeným koníčkom. Ak chcete vybrať darček z tohto súdka, siahnite po štýlovom kuchynskom vybavení, krásnej forme na pečenie alebo šikovnom pomocníkovi do kuchyne:
TIP: Čo nekupovať ako darček? Než siahnete po akomkoľvek kuchynskom vybavení, uistite sa, že žene naozaj urobí radosť. Povolené sú rôzne štýlové a dizajnové kúsky a naozaj kvalitné veci, po ktorých žena túži, ale sama by si ich nekúpila. Naopak, zakázané je bežné vybavenie do kuchyne a náčinie na upratovanie.

Darček pre milovníčku čaju, kávy alebo vína

Pokiaľ viete, že má rada kávu, víno alebo čaj, budú nasledujúce nápady trefou do čierneho:

Drobnosti pod stromček

Aby darček potešil, nemusí byť veľký a drahý. Skúste vybrať medzi menšími pozornosťami, ktoré nesklamú:

5 vianočných darčekov na poslednú chvíľu

Nestíhate kúpiť všetky darčeky včas? Nezháňajte nič na benzínke alebo v poslednej otvorenej drogérii. Namiesto toho sa zamerajte na darčeky od srdca a vtipné drobnosti, ktoré ešte stihnete kúpiť:
 • Vyrobte vlastný poukaz. Na raňajky do postele, na vami vykonanú masáž nôh pri jej obľúbenom filme, na voľný čas na nákupy (zatiaľ čo vy postrážite deti alebo upracete byt). Možností je nekonečno a vy určite tušíte, ktorá urobí najväčšiu radosť.

 • Kúpte lístky do kina alebo divadla. Týmto venujete hneď dva darčeky. Kultúrny zážitok a ešte vašu spoločnosť.

 • Zažite srandu so stieracím žrebom. Každý v kútiku duše dúfame, že raz vyhráme v lotérii. Skvele sa zabavíte pri vymýšľaní toho, ako naložíte s výhrou. Či už to budú milióny, alebo len desiatky eur. Stierací žreb sa ale hodí len ako vtipná maličkosť, poriadny darček nenahradí.

 • Zachráni vás predplatné. Na obľúbenú streamovaciu službu, záujmový časopis alebo kozmetické ošetrenie. Nech už má táto žena v obľube čokoľvek z toho, určite dokážete zaobstarať predplatné online z pohodlia domova.

 • Darčekový poukaz Bonami. Ešte sme nevideli ženu, ktorá by nemala rada štýlové vybavenie do bytu. Vďaka poukazu si bude môcť sama vybrať, ktorá dekorácia alebo nábytok sa jej najviac hodí.

4 darčeky, ktoré žene pod stromček rozhodne nekupovať

Máte v pláne žene zaobstarať super vychytaný mop alebo novú práčku? Chápeme, je to praktické. Problém je ale v tom, že toto nie je darček pre ženu, ale pre vašu domácnosť. Okrem týchto prekvapení sa vyhnite tiež:
 • vulgárne humorným darčekom – ak to nie je vyložene jej štýl humoru, zástery na varenie s motívom poprsia a iné vtipy by sme vynechali,

 • vybavenie do domácnosti – nový vysávač si kúpte spoločne a ženu obdarujte niečím, čím ju rozmaznáte,

 • kozmetike, ktorú nepoužíva – ak už roky kupuje ten istý parfém či šampón, neskúšajte len tak náhodne vybrať niečo nové,

 • darčekom, ktoré by mohli uraziť – poukaz do posilňovne, osobná váha ani oblečenie v príliš malej alebo veľkej veľkosti rozhodne nepoteší.