5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík

Darčeky pre milovníkov vína

Máte v kruhu svojich známych vášnivého milovníka vína? Výborne, potom si nemusíte lámať hlavu s tým, čo im kúpiť k narodeninám, meninám alebo na Vianoce. Máme pre vás množstvo tipov na štýlové darčeky pre milovníkov vína, ktoré budú zásahom do čierneho.

Hľadáte darček vo veľkom štýle alebo drobnosť?

Hľadáte darček vo veľkom štýle alebo maličkosť? V prvom rade si ujasnite, na akú príležitosť darček vyberáte a koľko do neho chcete investovať. Someliersky kurz, poukaz na ochutnávku vína (aj s pobytom) alebo skupinová návšteva vínnej pivnice vášho vinára určite poteší ale aj niečo stojí. Možno hľadáte niečo materiálnejšie, čo bude obdarovaného tešiť ešte dlho po oslave.

Poháre na víno

Súprava elegantných a kvalitných pohárov na víno urobí radosť každému milovníkovi vína. Keď sa víno podáva v správnom pohári, chutí ešte lepšie.

Ak si neviete rady so servírovaním vína a nechcete pri blahoželaní spôsobiť faux pas? Inšpirujte sa naším článkom s radami, ktoré poháre sú vhodné na biele a červené víno, ako aj na šumivé víno.

Menšie doplnky

Na správne servírovanie vína je okrem pohárov potrebné aj množstvo drobných doplnkov. Tu v Bonami nájdete:

- vývrtky a otvárače
Môžete si vybrať z klasických otváračov na fľaše a dizajnových kúskov, ktoré stoja o niečo viac, ale vďaka kvalitným materiálom vydržia dlhé roky.
- zátky
Či už je štýl vášho milovníka vína skôr minimalistický z nehrdzavejúcej ocele alebo bohémsky v tvare zlatého listu, zátka na víno je veľmi praktická drobnosť, ktorá ho poteší.
- Nálevky na víno
Chcete sa vyhnúť škvrnám od vína na obrusoch? Zaobstarajte si praktickú nálevku, ktorá zabráni stekaniu kvapiek po vonkajšej strane fľaše.
- Aerátory
Jednoducho nalejte víno cez prevzdušňovač priamo do pohára, aby ste zvýraznili jeho chuť a arómu, bez toho, aby ste museli čakať, kým víno dostatočne zoxiduje v dekantéri.

Na veľkolepé servírovanie

Dekantery
Každý milovník vína vie, že nalievanie vína do karafy alebo dekantéra správne okysličuje víno a zvýrazňuje jeho chuť a vôňu. Navyše, keď si zaobstaráte dizajnovú karafu, pri pití vína si vychutnáte nielen jeho chuť, ale aj estetickú stránku.

Chladiace nádoby
Teplé šumivé alebo biele víno nie je žiadna lahôdka. Preto bude chladiaca nádoba na víno skvelou pomôckou nielen počas horúcich dní, keď je ťažké udržať nápoj v optimálnej teplote. Nádoby sú k dispozícii v rôznych veľkostiach, tvaroch a materiáloch. Je len na vás, ktorá vám bude najviac vyhovovať.

Stojany na víno
Ak máte pocit, že viete dobre odhadnúť štýl obdarovanej osoby, kúpte jej stojan na víno. Len si vopred určite, čo im bude viac vyhovovať - minimalistický alebo rustikálny štýl? Možnosť stolovej dosky alebo stojan na víno vo veľkosti skrinky?