Bonami Days -15 % na nezľavnené produkty | Kód: BONAMIDAYS15 →
5 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Darčeky pre kamarátku

Nákup darčeka pre sestru aj najlepšiu kamarátku s nami zvládnete lusknutím prstov! Poznáte jej vkus a viete, čo má rada? Pozrite sa na výber najobľúbenejších kúskov. Alebo si prečítajte tipy na originálne darčeky na konci stránky, kde nájdete ďalšie nápady. Radosť určite urobí aj darčekový poukaz, s ktorým si sestra alebo kamarátka vyberú podľa svojho vkusu.

Shop the look

Tipy na darčeky pre sestru a kamarátku

Vymyslieť originálny darček pre sestru alebo kamarátku nebýva také ťažké. Pravdepodobne ju dobre poznáte, takže sa stačí zamyslieť nad tým, čo má rada a čo ju baví. Aby ste mali vyberanie jednoduchšie, máme pre vás niekoľko tipov. Nájdete medzi nimi kúsky pre športovkyne, gurmánky aj milovníčky dizajnu.

Darček pre kamarátku alebo sestru podľa záujmov

S výberom darčeka sa stopercentne trafíte, ak budete pozorne sledovať kamarátkine najnovšie aj dlhodobé záľuby. Jazdí rada na bicykli, lezie na stene alebo pláva? Obdarujte ju vychytávkou, ktorá jej túto činnosť spríjemní, alebo naopak kúpte vyložene praktický doplnok – napríklad kvalitné svetlá na bicykel, vodoodolné slúchadlá alebo štýlovú fľašu na vodu.

Tipy na darček podľa kategórií:

Originálny darček pre najlepšiu kamarátku

Darček, pri ktorom strávite spoločný čas, určite zaboduje. Zaobstarajte napríklad voucher na degustačné menu pre dvoch, lístky na koncert obľúbeného umelca alebo do divadla.

Koniec koncov, spoločné zážitky sú to, na čo budete aj po rokoch spomínať. Ak chcete (a môžete) investovať viac peňazí aj času, prihláste sa napríklad na kurzy španielčiny, točenie na keramickom kruhu alebo čokoľvek iné, čo sa vždy túžila naučiť.

Darček podľa veku oslávenkyne

Pri premýšľaní, čím potešiť svoju sestru alebo kamarátku, berte do úvahy aj jej vek a aktuálnu životnú situáciu. V každej životnej etape totiž bude nadšená z úplne rozdielnych vecí.

Skvelý darček pre kamarátku k 20. alebo 30. narodeninám môže byť usporiadanie tajnej oslavy so všetkými kamarátmi. Zato ideálny darček pre kamarátku k štyridsiatinám budú napríklad lístky do divadla doplnené vlastnoručným „poukazom“ na víkendové stráženie jej detí. K 50. alebo 60. narodeninám vaša kamarátka alebo sestra určite ocenia napríklad spoločný wellness víkend, kde si navzájom v pokoji užijete svoju spoločnosť.

Čo vybrať ako malý darček k sviatku

Sestru aj kamarátku určite potešíte už len tým, že ste si na ne spomenuli. Nemusíte to preháňať s veľkými a drahými darmi. Lacným, ale rozkošným darčekom môže byť napríklad štýlový hrnček na čaj alebo espresso, pekné pero, zápisník alebo bytová vôňa. Živá rastlinka je ekologickým variantom rezaných kvetov, vydrží dlhšie a v peknom kvetináči urobí ešte väčší dojem.

DIY darček pre kamarátku: čo vyrobiť?

Obdarovaní si častokrát najviac cenia vlastnoručne vyrobené darčeky, pretože vedia, koľko času a úsilia ste vynaložili na ich prípravu. A vy sa môžete rozhodnúť podľa náročnosti jednotlivých „projektov“, aký vyrobiť darček pre kamarátku. Možností je mnoho.

Jedlé darčeky sú večné (a vďačné). Pre veľa ľudí je darček, ktorý sa zužitkuje do posledného zvyšku, úplne ideálny. Odpadá totiž starosť zo zle vybranej veľkosti, farby alebo aj toho, že na darček jednoducho nebude v byte miesto. Navyše je toľko rôznych dobrôt na výber, do ktorých sa môžete pustiť – vlastná zaváranina, slaný karamel, nakladaný hermelín alebo kamarátkine obľúbené sušienky. Všetko potom stačí len zabaliť do pekného zaváraninového pohára a pridať mašličku. Alebo sa pustite do pečenia zaujímavej torty – napríklad machovej.

Pripraviť album plný fotiek vašich spoločných zážitkov síce bude chcieť veľa energie, ale výsledok vašu kamarátku zaručene dojme. Spoločné foto v štýlovom rámčeku bude časovo menej náročným, ale nemenej pôsobivým variantom. Foto v rámečku môžete doplniť a ozvláštniť napríklad lisovanými kvetmi.

Kamarátku pestovateľku alebo bylinkárku potešíte originálnymi zápichmi do kvetináčov s názvami rastliniek alebo netradičným kvetináčom z umývateľného papiera. Ten môžete jednoducho vyzdobiť podľa svojej fantázie alebo naň kamarátke napísať prianie. A ak je sestra alebo kamarátka dušou romantička, tak jej srdce zaplesá nad očarujúcim vencom z buriny alebo zo živých kvetov.