5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Záhradné posedenie: maximalistický verzus minimalistický štýl

Máte radi premyslený dizajn, ktorý sa ako chameleón vie prispôsobiť vašim potrebám i náladám? My tiež. Preto sme si pre vás pripravili inšpiráciu, ako zariadiť elegantné posedenie na terase, ktoré môžete v priebehu sezón jednoducho premieňať len pomocou doplnkov.

Nechajte sa očariť záhradným nábytkom v jemne pieskových tónoch a netradičnými doplnkami v betónovom aj prírodnom dekore.

Nábytok, ktorý vás neomrzí

Pokiaľ o sebe viete, že máte tendenciu často meniť štýl zariadenia, vyberte posedenie v neutrálnej farbe a „klasických“ tvaroch.

Získate tak neutrálny základ, ktorý budete môcť meniť a s ktorým budete môcť experimentovať pomocou doplnkov. Ideálnou voľbou je v tomto prípade nábytok z prírodného či umelého ratanu alebo z masívu.

Terasa s nádychom orientu

Túžite svoju terasu rozjasniť farbou a vzormi, ale chcete, aby si zachovala určitú eleganciu a šarm?
Stavte na odtiene terakotovej, červenej až hnedej farby, ktoré sa môžu objaviť na koberci, vankúšoch alebo pléde. Skvele ich doplníte vázou z mosadze alebo kameninovým riadom.

Posedenie v minimalistickom duchu

Baví vás jednoduchý štýl, ale nechcete, aby terasa pôsobila príliš strohým a neútulným dojmom? Nešetrite textilnými doplnkami. Zlaďte ich do sivej palety, v ktorej tu a tam necháte vyznieť geometrický alebo orientálny vzor.
Vyhrajte sa aj s kombináciami rôznych materiálov. Zamatové vankúše v kontraste s betónovým stolíkom budú tvoriť pôsobivú dvojicu.

Objavte ďalšiu inšpiráciu pre vašu terasu i balkón: