Až -25 % na obývaciu izbu | Ušetrite ešte dnes →
Máme novú appku | Objavte jej výhody →
10 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu
Uložiť
Premium
18,90 €
Garancia najlepšej ceny
Videli ste lepšiu cenu? Dajte nám vedieť
Na objednanie, doručíme 11. – 13. 9. 2024
Osobný odber
Od 0,99 €
Viac
Doručenie na adresu
Od 4,39 € · Od 11. 9.
Viac
Doprava zadarmo od 120 €
365 dní na vrátenie
Máte otázku?

Sme tu pre vás.

Chat
ID produktu: 1538238

Popis produktu

Ide o strojový preklad. Vidíte chybu? Dajte nám vedieť
Upozornenie: Vzhľadom na prirodzené vlastnosti ľanu sa môže farba produktu kus od kusu ľahko líšiť. Jednoduchý a efektívny spôsob, ako zlepšiť svoj spánok - to sú obliečky na vankúš od značky Linen Tales.

Každý jednotlivý kus je totiž vyrobený ručne v Litve za použitia výhradne udržateľných ľanových vlákien s certifikáciou OEKO-TEX® a EUROPEAN FLAX®. Práve tie sa pri zaslúženom odpočinku postarajú o skvelú termoreguláciu, odvod prebytočnej vlhkosti a v neposlednom rade aj jemné pohladenie. Aby bola zaručená jeho výnimočná mäkkosť, k vám domov dorazí už predpraný.

Pri správnej starostlivosti sa vám odvďačí dlhou výdržou. Preto sme vám spísali, ako na to:

Pranie: Ľanový textil sa pri prvom praní odporúča prať v studenejšej vode. Tým sa nastaví proces mercerácie, pri ktorom tkanina nadobudne hodvábny lesk a zvýši sa jej pevnosť. Pri prvom praní oddeľte ľanový textil od ostatnej bielizne. Pri ďalšom praní sa môže teplota zvýšiť na 40 stupňov, pre zarytejšie škvrny môžete zvýšiť teplotu až na 60 stupňov. Pri tejto teplote sa uvoľnia hladké ľanové vlákna a odstránia akékoľvek škvrny. Pokiaľ máte na vašej práčke možnosť zvoliť si výšku hladiny vody, zvoľte tú najvyššiu možnú, pretože ľanové vlákna sú vysoko absorpčné. Vyhnite sa väčšiemu množstvu inej bielizne v práčke, pre ľanový textil to má za následok krútenie látky či straty tvaru. Uistite sa, že ostatná bielizeň praná spoločne s ľanovými obliečkami má rovnakú farbu, váhu a pokyny na pranie.

Ručné pranie: Ručne praný ľanový textil znesie jemné plákanie, nesmiete však látku žmýkať, krútiť či drhnúť. Ručné pranie sa najlepšie hodí na oblečenie, ktoré nie je silne zašpinené alebo na ľanové tkaniny s voľnou väzbou, ktoré by sa mohli v práčke poškodiť.

Pracie prostriedky: Používajte neutrálne alebo jemné pracie prostriedky, ktoré neobsahujú žiadne bieliace činidlá ako je chlór alebo peroxid. Prací prostriedok nelejte priamo na látku, radšej ho pridajte priamo do vody – bielizeň pridajte potom, čo sa vaňa naplní vodou alebo kým sa nezriedi prací prostriedok vo vode. Pred sušením sa uistite, že všetok prací prostriedok z bielizne bol kompletne opláchnutý.

Bielenie: Pracie prostriedky, ktoré obsahujú bieliace činidlá, sú ideálne na bielu bielizeň a nemali by sa používať na pranie farebného oblečenia, inak by mohlo dôjsť k strate farby či inému poškodeniu. Chlórové bielidlo môže vlákna oslabovať a spôsobiť žlté sfarbenie. Pokiaľ tkaniny potrebujú bielenie, použite bielidlo na báze kyslíka.

Sušenie: Pred sušením bielizeň nežmýkajte, či už používate akúkoľvek metódu sušenia – bubnové sušenie alebo sušenie na froté uteráky – pred žehlením sa uistite, že je vaša bielizeň mierne vlhká. Sušenie bielej bielizne na slniečku pomáha zachovať pôvodnú farbu látok. Sušenie patrí medzi najškodlivejšie procesy v textílii, pretože oslabuje vlákna, ktoré sa zmršťujú a vytvárajú sa žmolky. Presušená bielizeň dokáže obnoviť svoj prirodzený obsah vlhkosti vďaka opätovnej absorpcii vlhkosti zo vzduchu.

Žehlenie: Bielizeň zo sušičky vyberte hneď po skončení procesu sušenia, aby bola bielizeň stále vlhká a znížilo sa riziko krútenia. Žehličku používajte na zloženú a hladkú bielizeň, či podľa potreby. Ľanový textil žehlite po rubovej strane žehličky. Používajte naparovaciu žehličku v teplom/horúcom nastavení av prípade potreby vodnú sprchu.

Zrazenie: Náš ľanový textil je vysoko odolný proti zrazeniu oproti bežným neprateľným tkaninám. Vopred zmrštené veci sa obvykle zmenšujú o 3 % alebo menej. Suchú bielizeň nečistite najmä v horúcom prostredí, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobí proces zmrštenia.

Objavte celú ponuku radu Lemon Curry

Základné parametre

Obsahuje výplň

Bez výplne

Rozmery a špecifikácie

Veľkosť vankúša

40x60 cm

Dĺžka

40 cm

Šírka

60 cm

Váha

100 g

Materiál a starostlivosť

Materiál

Ľan

Zloženie látky

100% ľan

Starostlivosť

Perte na 30 stupňov, možno prať v práčke, nevhodné do sušičky, nepoužívajte chemické bielidlo, nepoužívajte chemické čistiace prostriedky

Ostatné parametre

Zapínanie vankúša

Zakladací

Číslo produktu

1538238

Podobné produkty