5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

5 tipov pre interiér v prírodných odtieňoch

Vždy ste túžili po presvetlenom domove plnom prírodných odtieňov, ale zároveň vás desí predstava jeho údržby a upratovania? Stačí len zvoliť nábytok, textil a doplnky z kvalitných materiálov, ktoré zútulnia každý interiér a starosť o ne je jednoduchá. Presne takéto sme si pre vás pripravili.

Presvedčte sa, že prírodne ladený domov je skvelou voľbou aj pre vás ♥

1. tip: zvoľte si farebnú paletu

A tej sa pri zariaďovaní držte. Mala by byť dostatočne univerzálna, aby ste ju mohli kombinovať s výraznejšími akcentmi.
Kriedovobiela pekne ladí so svetlosivou a s béžovými podtónmi – obe farby rozjasňujú miestnosti a ladia so všetkými štýlmi nábytku.

2. tip: dajte slovo i sýtejším farbám

Základnú paletu doplňte sýtymi zemitými odtieňmi ako je tmavozelená, terakotová alebo hrdzavohnedá. Tieto farby sa môžu objaviť v podobe plédu na pohovku, vankúšov alebo napríklad závesov.
Miestnosť správnym spôsobom "uzemnia" a dodajú jej potrebný pocit pokoja a pohody. Zároveň zjemnia a oživia základnú svetlú paletu.

3. tip: voľte kvalitné materiály

Dajte si záležať na výbere kvalitného textilu, oplatí sa vám to hneď pri prvom čistení alebo praní. Skvele sa udržujú zamatové, menčestrové aj kvalitné kožené poťahy.

Váhate, či chcete zvoliť prírodné či syntetické vlákna alebo ich kombináciu? Záleží, aké vlastnosti výrobku sú pre vás najpodstatnejšie. Každý kvalitne spracovaný materiál má rôzne výhody.

Napríklad syntetické koberce sú prívetivé k častému a jednoduchému čisteniu, čo ocenia obzvlášť rodiny s deťmi. Vlnený koberec síce vyžaduje vyššiu investíciu, zato si na ňom užijete každé došliapnutie. Navyše vám vydrží slúžiť desiatky rokov.

4. tip: vrstvite

Všetko, čo ide: závesy, vankúše i prikrývky. Oknám pristane ťažší záves v kombinácii s ľahkou, prírodnou a priesvitnejšou tkaninou. Pohovka sa nezaobíde bez mnohých vankúšikov z rôznych materiálov ako je zamat či kožušina. Pre ucelený výsledok sa stačí držať vopred danej farebnej palety.

Inšpirujte sa v našom článku špeciálne venovanému harmonickému vrstveniu textílií ♥

5. tip: dodajte akcent

Mosadzné a zlaté detaily dodajú interiéru v prírodných tónoch patričný dôraz. Môžu sa objaviť na svietidlách, obrazovom ráme alebo originálnom zrkadle.

Hoci sú kovové, pôsobia tieto prvky vďaka svojmu odtieňu príjemne hrejivo. Skvele sa kombinujú s drevom, morskou trávou i ďalšími prírodnými materiálmi.