Ako jednoducho ozdobiť vajíčka? Skúste to s bavlnkami

Iva Baltaretu · 6. apríl 2022

Tento tip nás očaril na Pintereste, my sme si k návodu vybrali rôzne sfarbené prírodné vajíčka a skombinovali ich s prírodne ladenými farbami bavlniek. Pustite sa s nami do tvorenia veľkonočnej výzdoby.

Čo budete na zdobenie vajíčok potrebovať?

• Vyfúknuté vajíčka – my sme použili prírodne zafarbené hnedé, zelené aj tie svetlejšie, ale pokojne ich môžete nafarbiť podľa svojho vkusu. Snažte sa pred vyfúknutím urobiť dierky oproti sebe, uľahčí vám to potom prevliekanie ihlou.
• Bavlnky – buď typ mulinka alebo perlovka. Perlovka je v tomto prípade lepšia, ľahšie sa navlieka, pretože vlákna mulinky nie sú spletené a horšie sa vám zmestia do očka ihly.
• Dlhú ihlu – perfektné sú ihly na bábiky, ktoré zoženiete v galantérii. Pokiaľ ihlu nemáte, môžete skúsiť navliekať na vajíčko napríklad pomocou špajle, na ktorej vlákno bavlnky priviažete.

Postup, ako si jednoducho vytvoriť veľkonočné vajíčka

1. Pripravte materiál. Vyfúknuté vajíčka vyčistite a vysušte. Ak máte kupované, číslo jednoducho odstránite napríklad odlakovačom na nechty.
2. Navlečte si bavlnku na ihlu a prevlečte ju cez dierky vo vajíčku. Prvýkrát možno budete hľadať kadiaľ ihlou von, ale chce to iba trochu cviku.
3. Prevliekajte bavlnku pokiaľ nebudete mať celé vajíčko omotané. Snažte sa ju udržať napnutú, aby vytvárala na povrchu vajíčka rovnú čiaru.
4. Nakoniec zviažte uzlíkom.

Tip: Určite vyskúšajte aj iné farby, iné povrázky, vlnky, nite alebo vlákna. Opäť tým vytvoríte niečo originálne. Experimentovať môžete potom aj prevlečením horizontálne.

Ďalšie tipy na veľkonočné dekorácie

Upečte si okrem baránka a mazanca ešte machovú tortu. Je krásne zelená a ľahko ju vyzdobíte čokoládovými vajíčkami alebo jarnými kvetmi.

Vyskúšajte ďalšie tipy na ozdobenie vajíčok. V našom článku nájdete návod, ako vytvoriť voskové kraslice alebo ako na efektné mramorované vajíčka.

Vyzdobte si svoj domov veľkonočnými dekoráciami. Na Bonami nakúpite krásne venčeky, obrusy, ale napríklad aj jarne ladené vázy a misy.