5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Ako vzájomne kombinovať knižnice, komody a police

Jednoliate televízne steny alebo zostavy skríň už sú tak trochu "pasé". Vášmu domovu pristane skôr výber originálnych kúskov nábytku, ktorý sa vzájomne dopĺňa, je funkčný a zároveň oku lahodiaci.
Poradíme vám, ako vyberať a kombinovať rôzne štýly komôd, knižníc, skriniek a políc tak, aby bol výsledok príjemne harmonický.

Zvoľte si konkrétny štýl

Základom pri výbere rôznych druhov úložného nábytku bude, ak si vopred určíte hlavný štýl, v ktorom by sa mala výsledná atmosféra priestoru niesť. Zaistíte tak, že finálny dojem bude pôsobiť originálne, ale určite nie chaoticky.
Môže sa stať, že sa hlavný štýl bude trochu prelínať s ďalším - a to je úplne v poriadku. S jednoduchou scandi knižnicou bude ladiť aj boho komoda alebo napríklad industriálna polica. Napriek tomu si uchovajte jasnú víziu a tou sa riaďte.

Rozohrajte kontrasty medzi materiálmi

Vyhnite sa tomu, aby všetky úložné priestory mali rovnaký dekor či štruktúru. Priestor by potom mohol pôsobiť príliš ťažkopádne a jednoliato. Naopak sa zamerajte na zaujímavé textúry a nebojte sa ich skombinovať.
Ak zariaďujete v bohémskom štýle, jedna z komôd môže byť z dreva s hladkou povrchovou úpravou a iná skrinka zasa môže mať dvierka z originálneho ratanového alebo jutového výpletu.

Viac inšpirácie na úložné priestory nájdete v celej kategórii