5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Ako na útulný a hrejivý interiér? S našimi tipmi vás zima nedoženie

Schovať sa pod huňatú deku so šálkou horúceho nápoja býva obľúbeným momentom aj pomyselným svetlom na konci tunela v sychravých zimných dňoch. Vytvorenie útulného domova, kde si oddýchnete od všednodennosti, nie je koniec koncov žiadna raketová veda.

Inšpirujte sa napríklad bývaním blogerky Marzeny Marideko a zima si na vás netrúfne!

Zababušte sa do deky

Najspoľahlivejšie riešenie na pochmúrne počasie? Schovať sa pod huňatý pléd či deku so strapcami. V chladných mesiacoch siahnite po vysoko hrejivých materiáloch, ideálny je flanel alebo látka s vysokým podielom vlny.

Efektne vyzerajú aj mohutné pleteniny a samozrejme – káro vzory. Ako v bavlnke sa zase budete cítiť v priestranných televíznych dekách či v plédoch z mikroplyšu.

Kožušiny nielen pre zruby

Nemusíte byť ani hrdými vlastníkmi zrubu, aby ste si doma takú atmosféru vytvorili. Stačí do interiéru zaradiť niekoľko kožušín a budete si pripadať ako na dovolenke v horskej chate. Nie je snáď blaženejšieho pocitu, ako keď po prebudení vstúpite bosými nohami na huňatú predložku z ovčej kože. Tým to ale rozhodne končiť nemusí. Kožušiny sa budú perfektne vynímať aj na posteli či pohovke. A zmysly razom zaplesajú.

Využite vhodné farby

Nepodceňte ani výber farieb. Aj vďaka správnej palete totiž môžete interiér pocitovo prehriať. Stavte preto na sýtu oranžovú alebo burgundovú. Ladiť budú s neutrálnymi farbami – bielou, sivou či krémovou. Dramatický dojem docielite v kombinácii so smaragdovozelenou či temnou modrou.

Tipy, ktoré do Vianoc ešte využijete