5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Ako textilom schladiť aj zohriať interiér

Niekedy je nám príšerne horúco a inokedy nás otravuje vtieravá zima. Pre takéto prípady sa hodí mať v zásobe pár spoľahlivých textilných doplnkov, ktoré situáciu vyriešia. Správne zvolené farby a materiály vás totiž zvládnu schladiť aj zohriať. Presvedčte sa sami.

Ako schladiť rozpálený interiér

Na letné mesiace sa všetci tešíme, pokiaľ práve nemusíme tráviť čas doma alebo v kancelárii. Keď sa slnko oprie do okien a teplota stúpa, hľadáme riešenie, ako miestnosť schladiť. My pre vás máme hneď 3 možnosti.

1. Svetlé farby

Čierne a tmavé farby pohlcujú teplo, čím zvyšujú teplotu. Preto bývajú ľudia v južných krajoch odetí vo svetlých a priedušných látkach. Myslite na to pri výbere textilu. Vankúše a prikrývky vo svetlých farbách navyše prinášajú optický pocit ochladenia.

2. Tieniace závesy

Ak si chcete na chvíľu oddýchnuť od horúcich slnečných lúčov, vyberte závesy, ktoré vás pred nimi ochránia. Poslúžia nepriepustné závesy (nazývané aj ako zatemňovacie/tieniace) aj tie z nepriesvitného materiálu ako je zamat.

3. Ľahké a chladivé materiály

Huňaté deky ukryte na nejakú dobu do skrine a namiesto toho siahnite po osvedčených materiáloch, ako sú bavlnený satén alebo ľan. Čo majú spoločné? Zvládnu skvele regulovať teplotu, takže vám pod nimi nebude v lete horúco. Rovnako dobre absorbujú vlhkosť a vaša pokožka zostane svieža.

3. Hrejivé materiály

Mikroplyš je tvorený krátkymi hustými chĺpkami, ktoré sú jemné na dotyk a krásne vás zohrejú. Rovnako aj bavlnený flanel má svoju typickú štruktúru, do ktorej sa s radosťou zababušíte. Nezabudnite ani na prírodnú merino vlnu.