Predvianočný výpredaj -20 % a viac na 10 000+ produktov | Ušetrite →
5 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Ako skladovať vianočné cukrovinky? Tipy na dózy

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Tiež si počas adventu kladiete otázku, ako skladovať vianočné pečivo v byte, aby vydržalo až do Vianoc? Pripravili sme pre vás niekoľko rád, v akých dózach a škatuliach skladovať linecké koláčiky, medovníky, vanilkové rožky či nepečené pečivo.

So správnymi dózami zostanú vaše cukrovinky v kondícii až do Vianoc.

Papierové boxy a vrecká

Vhodné na skladovanie medovníkov a suchého pečiva
Toto pečivo potrebuje rozležať a zvláčniť, preto mu prospeje vzdušná vlhkosť. Ideálne sú preto papierové škatule vyložené obrúskom.

Uschovajte ich najlepšie na balkón. Dávajte však pozor na vonkajšiu teplotu. Pokiaľ by bolo daždivo, uložte škatuľu s cukrovinkami radšej do chladnej a suchej miestnosti.

Tip:
Pečiete na poslednú chvíľu? Pre rýchlejšie zmäknutie perníčkov k nim do škatule pridajte rozkrojené jablko. Nemalo by sa však sladkostí dotýkať.

Vianočné plechové a plastové dózy

Vhodné na skladovanie sušienok, raw cukroviniek s náplňou.
Vianočné plechové dózy a plastové škatuľky zaistia, že bude pečivo chrumkať aj niekoľko dní či týždňov po upečení. Cukrovinky uchovávajte pri izbovej teplote. Jedine tak nezvlhnú a nezmäknú.

Nepečené pečivo bude vyžadovať uloženie do chladničky. Vyberajte preto tesniace dózy. Pred podávaním ho ale nechajte hodinu odležať pri izbovej teplote.

Sklenené dózy na jedlé darčeky

Cukríky, cukrovinky či oriešky stačí skladovať v sklenených dózach. Tie zároveň poslúžia aj ako zaujímavá dekorácia v kuchyni či jedálni.

Navyše sú ideálne v prípade, keď chcete blízkych obdarovať jedlým darčekom.