Ako zariadiť jarný interiér

Petra Indruchová • 16. března

Jar nás inšpiruje k zmene šatníka aj domovov. Voňavý vzduch láka vymeniť všetky zimné prikrývky, chlpaté vankúše a nahradiť ich jemnými materiálmi a veselými farbami. Slnko môžete privolať dovnútra práve teraz! Prečítajte si 5 tipov, ako si na jar vyzdobiť domov podľa najnovších trendov.

1. Svieže farby

Čo evokuje jar viac ako žiarivé, radostné farby? Farbou tohto roku je harmonická fialka s názvom Very Peri. Odtieň s modrým nádychom pripomína hyacinty a krókusy, ktoré patria medzi prvé kvety, ktoré prekonávajú sneh a sivú oblohu. Very Peri krásne ladí s ostatnými pastelovými, jemnými tónmi či energickou žltou.

2. Jarné motívy

Príroda vonku ožíva, a tak ju môžete skúsiť preniesť dovnútra. Nemusíte hneď strihať celý ker, stačí si nájsť svoj obľúbený motív a vystaviť ho na vankúšoch, obrazoch či vázach. Jarnú náladu vytvoríte aj drobnými detailmi na šálkach či závesoch.

3. Materiály a tvary

Dotyk je jedným z najakútnejších zmyslov. Materiály a formy, ktorými sa obklopujeme a ktorých sa každý deň dotýkame, formujú náš pocit bezpečia. Decentné, hladké tvary ako aj príjemné látky dokážu znížiť náš tep až o 5 úderov za minútu. Ak spojíte dotyk s radostnou vizuálnou formou, ktorá sa spája s jarou, vnesiete do interiéru skutočný pokoj a harmóniu.

4. Jarné príchute

Je za nami množstvo jedál, ktoré nás v zime zahrejú! Teraz môžeme telu konečne naservírovať ľahšiu stravu bohatú na vitamíny a farby. Rastú prvé bylinky a kvety, z ktorých si môžete uvariť chutné zdravé čaje.

Vybláznite sa na Veľkú noc a pripravte si plnené vajíčka, ľahké zeleninové šaláty a upečte tortu v peknej forme. Podávajte svoje obľúbené maškrty na elegantnom porceláne a začnite pestovať bylinky vo svojej kuchyni.

Jarný interiér už máte zariadený? Je čas prejsť do záhrady!