Citlivá premena kuchyne a chodby

Mamička malej Elišky Veronika prišla kvôli covidu o milovaného manžela Vladana. Rozbehnutú rekonštrukciu bytu sa jej vďaka pomoci priateľov podarilo sčasti dokončiť. Napriek tomu už na prerobenie starej kuchyne a chodby nezostali peniaze a ani sila.

Inšpirujte sa, ako dizajnéri s citom premenili kuchyňu na moderný priestor ozvláštnený pôvodnými kusmi nábytku. Premena vznikla v rámci českého programu Jak se staví sen, ktorý sa vysiela každý pondelok o 21:40 na TV Prima alebo na webových stránkach.

Nedokončená rekonštrukcia

Keď sa Veronika s Vladanom zoznámila, bola to veľká láska na prvý pohľad, z ktorej sa čoskoro narodila dcéra Eliška. Osudová rana v podobe covidu ale spôsobila, že Veronika zrazu zostala uprostred rekonštrukcie na všetko sama. Priatelia jej našťastie pomohli dať dokopy miestnosti, ktoré boli nedokončené. O pomoc s kuchyňou a chodbou poprosila kamarátka Zuzana dizajnérov.

Tí sa pri rekonštrukcii kuchyne inšpirovali starým sekretárom a stolom, ktoré si priala Veronika zachovať. Aby starožitné kúsky vynikli, zvolili modernú kuchynskú linku v bielej farbe. Krivú podlahu zrovnali a položili na ňu dlažbu v patchworkovom dizajne, ktorú použili aj ako obklady.

Náš tip:

Ak vás tiež láka odvážny obklad, ale nemáte naň zatiaľ dostatok odvahy, môžete svoj interiér oživiť pomocou samolepiek. Dajú sa použiť na stenu, obkladačky aj podlahu.

Kuchyňa „pred“ a „po“:

Prekvapením od dizajnérov hlavne pre malú Elišku bola vstavaná hracia kuchynka schovaná za dvierkami skrinky priamo v kuchyni.

Chodba „pred“ a „po“:

Ďalšie izby v byte – obývačka so spálňou a Eliškina izba sa Veronike podarili zrekonštruovať s pomocou kamarátky Zuzany a priateľov. Dizajnéri do týchto miestností iba „vdýchli život“ pomocou menších dekorácií a textilných doplnkov.