Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
5 €RegistráciaPrihlásenie5 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Textílie vhodné pre psíkov? Inšpirujte sa tipmi blogerky HeyJulie

Zababušiť sa počas popoludňajšieho šlofíka do nadýchaného plédu? To je snom každého z nás, ale určite aj snom našich domácich miláčikov. Jeden z najlepších spôsobov, ako si vychutnať chvíle leňošenia, je odpočinok v príjemnom a pohodlnom textile.

Inšpirujte sa blogerkou HeyJulie a dozviete sa, či vôbec existujú textílie vhodné do domácnosti so psíkom.

Domácnosť so zvieracím miláčikom

Júlia Inzsöl, známa aj ako HeyJulie, kedysi pôsobila ako manažérka komunikácie v kozmetickej spoločnosti, od leta 2017 sa však venuje svojmu Youtube kanálu a osobnej stránke na Instagrame.

Okrem skvelých fotografií a obsahu s tematikou udržateľnosti vás na jej blogu zaujme aj štvornohý parťák – Ellie. Ako skúsená chovateľka prináša čitateľom Bonami tipy, na čo sa zamerať pri výbere textilu pre domácnosť so zvieracími miláčikmi.

Dokonalá súhra farieb

Júlia súhlasí s tým, že farba je jedným z najdôležitejších aspektov pre výber látky.
„Vzhľadom na to, že má Ellie svetlú srsť, treba voliť podobné odtiene textilu. Plznutiu sa, samozrejme, nevyhneme. Je všadeprítomné, no na textíliách podobnej farby čiastočne zanikne.

Pri kobercoch je dôležité, aby boli pravidelne vysávané. To je vždy jednoduchšie pre koberce s krátkym vlasom. Vhodný je napríklad koberec Universal, ktorý je odolný i proti poškodeniu.“

Praktické pohodlie

Niektoré textílie sa pri aktívnom používaní ťažko udržiavajú, preto je obzvlášť dôležitý nielen odolný materiál, ale aj umývateľnosť a odnímateľnosť. Ellie našťasie nie je vyberavý psík, takže každá mäkká deka dokonale zapadá do interiéru vizuálne aj prakticky.

Ideálne materiály

Júlia a Ellie spoliehajú na hustejšie pletené a tkané textílie. Vlákna, ktoré sú náchylnejšie k strapateniu alebo trhaniu, určite nie sú pre psa tou najlepšou voľbou. Pazúriky sa môžu ľahšie zachytiť a textílie sa rýchlejšie opotrebujú.

Tvrdšie materiály ako juta, koža alebo imitácia kože sú oveľa praktickejšie, dobrou voľbou môže byť tiež syntetický materiál, ktorý je odolný a ľahšie sa čistí.