Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
5 €RegistráciaPrihlásenie5 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Flexibilná obývačka v duchu newyorského loftu

Krása nedokonalostí a hrubých štruktúr v kontraste s chladným kovom je presne to, čo vytvára jedinečnú atmosféru ateliérov inšpirovaných estetikou starých tovární z prelomu minulého storočia. Ak patríte k ich obdivovateľom, ale obávate sa, že sa hodia len do veľkorysých priestorov, nezúfajte. So správnymi kúskami si túto „drsnejšiu“ romantiku môžete dopriať aj v menšom byte.

Inšpirujte sa preto našimi tipmi, ako si vytvoriť variabilný priestor so šmrncom veľkorysého newyorského loftu.

1

Spoľahnite sa na jednoduché tvary a materiály

Aby ste dosiahli pocit vzdušnosti, vyberajte najdominantnejšie kúsky, ako je pohovka či stolík, v jednoduchých tvaroch a pokiaľ možno aspoň z časti vo svetlých materiáloch. Ideálne preto bude borovicové drevo, subtílny kov a jemne prepletané konštrukcie pri stole, kreslách a lampách.

2

Stavte na rozkladaciu pohovku

Aby ste z každého priestoru dokázali vyťažiť čo najviac, vyberajte nábytok ponúkajúci flexibilné využitie. Napríklad pohovku Roots s nastaviteľným rámom a pružným matracom.

Len niekoľkými jednoduchými pohybmi z nej totiž vytvoríte ďalšie dva kúsky nábytku – posteľ plnej veľkosti a pohodlnú váľandu pre domáce kino. Skrátka ideálne riešenie, ak potrebujete dôstojne ubytovať hostí aj keď chcete občas stráviť podvečer sledovaním filmov.

3

Vyberajte multifunkčné kúsky

Netrápte sa výberom kresielka, podnožky či odkladacieho stolíka. Spojte jediný kúsok nábytku do jedného. Priestrannú podnožku v elegantnom tvare totiž využijete nielen ako pohodlné kreslo alebo taburet, ale vďaka väčšej ploche z nej môžete vytvoriť aj konferenčný stôl. Ďalší úložný priestor získate aj vďaka odkladaciemu stolíku s výpletom, do ktorého skryjete napríklad pléd.

4

Osviežte interiér farbami

Najjednoduchší spôsob, ako oživiť interiér, je pomocou doplnkov a textilu. Najlacnejší variant predstavujú vankúše, ktoré ľahko obmeníte farebnými či vzorovanými obliečkami. Nebojte sa experimentovať, industriálnemu štýlu pristanú sýte a výrazné odtiene. Nič nepokazíte, ak sa budete držať obvyklého pravidla kolorovania priestoru 60:30:10. Farba, ktorá bude interiér prepájať, by mala získať v miestnosti najväčší podiel. Ďalšie by s ňou mali tvoriť harmonickú dvojicu, zvyšok priestoru už môžete potom venovať menej výraznému odtieňu.

5

Dolaďte miestnosť industriálnymi kúskami

Estetiku starých výrobných hál vnesiete do interiéru nielen odhalenými tehlami či hrubo omietnutým murivom, ale predovšetkým kovovými doplnkami, napríklad stojanmi a lampami. Zvoliť môžete čierne, farebné aj s patinou. Veľmi efektne pôsobia tiež žiarovky bez tienidiel.

Viac rád a tipov nájdete tu