Black Friday | Zľava 20 % na všetko s kódom BLACK20*Neplatí na už zľavnené a vybrané produkty.

5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Flexibilná obývačka v duchu newyorského loftu

Krása nedokonalostí a hrubých štruktúr v kontraste s chladným kovom je presne to, čo vytvára jedinečnú atmosféru ateliérov inšpirovaných estetikou starých tovární z prelomu minulého storočia. Ak patríte k ich obdivovateľom, ale obávate sa, že sa hodia len do veľkorysých priestorov, nezúfajte. So správnymi kúskami si túto „drsnejšiu“ romantiku môžete dopriať aj v menšom byte.

Inšpirujte sa preto našimi tipmi, ako si vytvoriť variabilný priestor so šmrncom veľkorysého newyorského loftu.

1

Spoľahnite sa na jednoduché tvary a materiály

Aby ste dosiahli pocit vzdušnosti, vyberajte najdominantnejšie kúsky, ako je pohovka či stolík, v jednoduchých tvaroch a pokiaľ možno aspoň z časti vo svetlých materiáloch. Ideálne preto bude borovicové drevo, subtílny kov a jemne prepletané konštrukcie pri stole, kreslách a lampách.

2

Stavte na rozkladaciu pohovku

Aby ste z každého priestoru dokázali vyťažiť čo najviac, vyberajte nábytok ponúkajúci flexibilné využitie. Napríklad pohovku Roots s nastaviteľným rámom a pružným matracom.

Len niekoľkými jednoduchými pohybmi z nej totiž vytvoríte ďalšie dva kúsky nábytku – posteľ plnej veľkosti a pohodlnú váľandu pre domáce kino. Skrátka ideálne riešenie, ak potrebujete dôstojne ubytovať hostí aj keď chcete občas stráviť podvečer sledovaním filmov.

3

Vyberajte multifunkčné kúsky

Netrápte sa výberom kresielka, podnožky či odkladacieho stolíka. Spojte jediný kúsok nábytku do jedného. Priestrannú podnožku v elegantnom tvare totiž využijete nielen ako pohodlné kreslo alebo taburet, ale vďaka väčšej ploche z nej môžete vytvoriť aj konferenčný stôl. Ďalší úložný priestor získate aj vďaka odkladaciemu stolíku s výpletom, do ktorého skryjete napríklad pléd.

Viac rád a tipov nájdete tu