Black Friday | Zľava 20 % na všetko s kódom BLACK20*Neplatí na už zľavnené a vybrané produkty.

5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Hravá škandinávska obývacia izba v jarnej palete

Vytvoriť vzdušnú obývačku je umenie. Obzvlášť, ak v nej chcete tvoriť, leňošiť a zároveň prijímať návštevy. Stačí však staviť na správne kúsky, svieže farby a hravé riešenie!

Inšpirujte sa našimi tipmi, ako na minimalistickú obývačku v jarných odtieňoch.

1

Zamerajte sa sa na jednoduché tvary

Nekomplikovaný dizajn drevenej pohovky a odkladacieho stolíka zaručí, že interiér bude pôsobiť vzdušne, aj keď si niektoré kúsky doprajete v tmavých farbách. S nimi však šetrite a ďalšie vybavenie ako stojan na oblečenie či lampy už vyberajte skôr vo svetlejších odtieňoch.

2

Stavte na flexibilný nábytok

Čím rozmanitejšie využijete jednotlivé kusky nábytku, tým lepšie. Najmä v malých bytoch, kde zvažujeme každý centimeter. Siahnite preto napríklad po sedačke Bebop od Karup Design, ktorú môžete polohovať pomocou opierok ľubovoľne – ľahko ju tak pretvoríte na leňošku alebo posteľ pre jedného.

3

Využite tvárnosť futonov

Neriešte, či si dopriať pohodlné kreslo, alebo kút pre meditáciu a zábavu. Kreslo Nido od Karup Design umožní, že v jednej chvíli môžete leňošiť s knižkou a onedlho vytvoriť aj pohodlnú podložku na hranie i odpočinok. Vďaka pásikom na suchý zips to zvládne aj dieťa!

4

Miešajte jemné vzory a farby

Nežnému interiéru pristanú nežné motívy. Najlepšie také, ktoré pripomínajú bubliny či drobné listy rastlín. Nebojte sa ich kombinácií a miešajte rôzne typy dekórov na vankúšoch, plédoch i na koberci. Ku krémovobielej sedačke sa budú skvele hodiť kúsky v mätovej, nebeskej modrej a púdrovoružovej.

Viac rád a tipov nájdete tu