5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Slávnostné stolovanie v prírodnom štýle podľa blogerky Zergi Bori

"Pri dekorovaní rada volím prírodné, nadčasové a udržateľné materiály, a preto sa v podobnom duchu bude niesť aj tohtoročná slávnostná tabuľa. Hlavnú úlohu na nej budú okrem iného hrať aj najrôznejšie vetvičky, šípky a ďalšie poklady, ktoré nájdete na obyčajnej prechádzke lesom alebo okolo poľa. Pár dní pred Štedrým dňom navyše určite takú pokojnú prechádzku uvítate ako balzam na nervy v predvianočnom zhone. "

Maďarská blogerka Zergi Bori si pre vás pripravila 2 rôzne inšpirácie, ako sviatočne zladiť riad, dekorácie i doplnky pre pôsobivý efekt a napriek tomu tým nestráviť dlhšie ako 10 minút ♥

Slávnostné servírovanie s ihličnatými vetvičkami

"Prírodné farby spolu prirodzene ladia v dokonalej harmónii. Hnedá, zelená, biela a pár akcentov zlatej pre slávnostný nádych.

Malé detaily vedia krásne podčiarknuť celok - napríklad v podobe ručne napísaných menoviek z eukalyptových listov. Namiesto jednorazových obrúskov používame textilné - nielen, že je to udržateľnejšie riešenie voči životnému prostrediu, ale pôsobí aj oveľa elegantnejšie. Základom tejto tabule je jednoduchý kockovaný obrus, ktorý využijete nielen počas Vianoc, ale aj pri mnohých ďalších príležitostiach."

"Ekologická stearínová sviečka pri horení nevylučuje žiadne škodlivé látky a navyše horí veľmi pomaly, a tak si jej atmosféru môžeme užiť po naozaj dlhú dobu."

Nemáte dosť vianočnej atmosféry?

Maďarská blogerka Zergi Bori si pre vás pripravila aj svoje obľúbené vegetariánske recepty, ktoré sa budú výborne hodiť práve na slávnostnú večeru. Alebo sa inšpirujte jej sviatočne vyzdobenou obývačkou ♥