Black Friday | Zľava 20 % na všetko s kódom BLACK20*Neplatí na už zľavnené a vybrané produkty.

5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Každodenné maličkosti a doplnky pre udržateľnejší život

Objavte štýlové doplnky, ktoré vám budú robiť každý deň radosť a súčasne ich častým používaním pomôžete životnému prostrediu. Ukážeme vám tiež výrobky z materiálov šetrných k prírode a nadčasový nábytok, ktorý s radosťou zdedia ďalšie generácie.

Nechajte sa inšpirovať!

Vyhýbajte sa jednorazovým výrobkom

Udržateľnosť daného produktu sa neodvíja len od materiálu použitého pri výrobe. Napríklad plastová taška, ktorú použijete na nákup niekoľkokrát, je v porovnaní oveľa lepšia ako jedenkrát použitá papierová taška, ktorej sa hneď pri prvom použití odtrhne ucho.

Skúste teda voliť vždy ten najvhodnejší variant a obmedzte využívanie jednorazových produktov na minimum. Klasická sieťovka sa jednoducho skladuje, je ľahká a unesie všetko potrebné.

Hrnček vždy so sebou

Aj malá zmena dokáže veľa. Neviete si ráno odpustiť kvalitnú kávu so sebou z obľúbenej kaviarne na rohu?

Verte, že z vášho vlastného hrnčeka vám bude chutiť ešte oveľa viac ako z papierového téglika. V termo variante vydrží dlhšie teplá a možno nakoniec dostanete aj pár centov zľavu. Nehľadiac na to, že vás obsluha bude mať za sympaťáka, ktorému záleží na životnom prostredí!

Škatuľky na obed a desiatu

tiež zachránia nekonečné množstvo jednorazových nádob. Vyberte si takú, ktorá vám bude tvarovo aj veľkosťou vyhovovať. My sme si obľúbili praktické tégliky ideálne na polievku.

Zamerané na dobre obnoviteľné materiály

Bambusové výrobky nielen skvele vyzerajú, ale sú odolné a ľahké. Bambus rastie veľmi rýchlo, je nenáročný na pestovanie, znižuje uhlíkovú stopu a je úplne rozložiteľný.

Nielen ako posteľný textil, ale aj ako oblečenie či na najrôznejších bytových doplnkoch je ľan ideálny materiál. Ľanové vlákno je totiž veľmi odolné, starobou nedegraduje, ale naopak získava mäkkosť a krásu. Ľanový kúsok vám bude robiť radosť desiatky rokov.

Kúsky, do ktorých sa oplatí investovať

Vyberajte nábytok aj doplnky tak, aby vám vydržali čo najdlhšie v skvelom stave. Ideálne, aby ich raz zatúžili zdediť aj vaše deti. Veď možno aj vy máte doma milovanú komodu po babičke.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že tieto dizajnom i materiálom nesmrteľné kúsky vyžadujú o niečo vyššiu investíciu. Pravdou ale je, že v priebehu rokov vlastne ušetríte, pretože kvalitný kus nábytku nebudete chcieť vymeniť.

Škatuľky a organizéry do chladničky

vám pomôžu udržať prehľad v potravinách, čím obmedzíte vyhadzovanie pokazeného jedla na minimum.