5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Užite si koniec leta na záhrade a balkóne

Milujete leto a nedokážete si predstaviť život bez balkóna alebo terasy? Využite posledné skutočne slnečné dni aj príjemné večery a načerpajte sily na blížiacu sa jeseň.

Spoločne s poľskou blogerkou Agnieszkou Antosik sme pre vás pripravili niekoľko užitočných tipov a výber záhradného nábytku, dekorácií, osvetlenia a doplnkov, ktoré vám navodia prázdninovú atmosféru, aj keď sa vaša dovolenka stala vzdialenou spomienkou.

Balkón zaliaty slnečným svetlom

Najlepšia relaxácia je tá, pri ktorej sa môžeme odpojiť od každodenného života. Nemôžete tento rok odísť do teplých krajín ani neplánujete cestu počas roka? Nič nie je stratené.

Vytvorte si na balkóne ozajstnú oázu odpočinku. Vyberte si nábytok v štýle boho, rozložte na podlahu pohodlný futón alebo naň položte koberec a deku. Uvarte si čerstvú kávu, pustite si príjemnú hudbu a relaxujte na slniečku.

Náš tip: ak máte balkón na slnečnej strane, môžete sa pred ostrými lúčmi jemne ochrániť pomocou závesov.

Oáza pre telo i dušu

„Prioritou na mojom tohtoročnom zozname bolo vybavenie terasy a záhrady. Svoju vysnívanú terasu som si predstavovala už dlho. Vedela som, že musí byť klasická a prirodzená, ale zároveň neobvyklá a očarujúca. Krásna, ale predovšetkým funkčná.

Pri zariaďovaní som sa snažila dbať na každý detail, aby som vo svojom novom priestore mohla čoskoro hostiť priateľov, vychutnať si každú šálku kávy a postarať sa o pohodlie svojho tela i duše.“

Špeciálna rozlúčka s letnými prázdninami

Ak ste šťastnými majiteľmi záhrady, užite si ju naplno, než ju pokryje suché lístie. Pozvite priateľov a usporiadajte chutný piknik. Stačí fľaša vína, chutné pečivo a najsladšie sezónne ovocie.

Obávate sa, že teploty na konci sezóny už nie sú také vysoké, aby ste mohli celý deň sedieť na záhrade? Zvoľte šikovné riešenie, ako je vonkajší koberec, ktorý izoluje studenú zem od vašich nôh, a záhradný futón, ktorý nezastraší ranná rosa ani dažďová prehánka.

Letné centrum pre rodinný život

„Rodinná záhrada je úplne iná rozprávka. Počas troch letných mesiacov je to náš druhý domov (doslova!). Pretože som perfekcionistka a rada sa obklopujem interiérovými skvostmi, napadli mi futóny, ktoré sa ukázali ako hit.

Vodoodolný koberec s extrémne nízkymi nárokmi na údržbu slúži ako náš podklad. Podarilo sa nám tak spojiť krásu a pohodlie, ktoré v tomto prípade tvoria dokonalý duet.“

Romantické večery

Nemožno poprieť, že slnko teraz zapadá skôr ako v júni. Nikto však nepovedal, že zábava musí skončiť za súmraku. Vybavte svoju záhradu svetelnými girlandami, ktoré navodia rozprávkovú atmosféru a umožnia vám užívať si čerstvý vzduch až do neskorých hodín.

S chladným počasím sa môžete vysporiadať pomocou mäkkých prikrývok alebo diek. Ak navyše na záhrade postavíte krb s príjemne praskajúcim drevom, zaručujeme vám, že sa vám nebude chcieť domov.