Zľava 15 % s kódom LETO15 | Ušetrite ešte dnes →
10 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Leto

Leto je o zážitkoch, na ktoré radi spomíname po zvyšok roka. Pikniky a grilovanie s priateľmi, trávenie času pri vode či dovolenka s rodinou v zahraničí – nech už v lete plánujete čokoľvek, treba sa naň dobre pripraviť.

Na Bonami nájdete skvelé vybavenie ako sú grily, záhradné posedenie alebo doplnky k vode. Pomôžu vám užiť si leto, ako sa patrí.

Kedy začína leto?

Prvý letný deň vychádza na 21. jún a označuje sa ako letný slnovrat. Začína v júni, pokračuje v júli, auguste a končí v septembri. Je to zároveň najdlhší deň v roku s najkratšou nocou. Meteorologické leto však začína už 1. júna a zahŕňa celý jún, júl a august.

A kedy sa leto oficiálne končí? S posledným letným dňom sa rozlúčime 23. septembra, kedy v prírode pozorujeme jesennú rovnodennosť. To znamená, že noc i deň bývajú rovnako dlhé a začína jeseň."

Letný interiér

Farby, vzdušnosť a sviežosť. To sú prvky, ktoré k letným interiérom neodmysliteľne patria. Pustite ich aj do svojho domova. Stavte na pastelové farby, akými sú ružová, žltá, tyrkysovomodrá, zelená alebo oranžová. Každú miestnosť krásne rozjasnia a navyše vo vás prebudia novú energiu.

Svoj domov môžete zariadiť aj podľa vašich obľúbených destinácií. Máte radi grécku kuchyňu? Rozložte modrý kockovaný obrus na stôl, pridajte niekoľko bielych a modrých tanierov a okamžite sa budete cítiť ako v gréckej taverne. Túžite po španielskom stredomorskom slnku alebo po nekonečných plážach Portugalska? Umiestnite záhradné ležadlo na slnko a naservírujte typickú sangriu v džbáne s farebnými vzormi. Patríte skôr medzi milovníkov Talianska? Vychutnajte si cestoviny či autentickú pizzu na osvetlenej terase alebo záhrade tak, akoby ste boli v skrytých uličkách Ríma alebo Milána.

Ak vaša duša a myseľ túžia po odpočinku, preneste do svojho domova kúsok exotického Bali. Doplnky s rastlinami a zvieratami spolu s prírodnými materiálmi a odtieňmi urobia zázraky. Skutočný chrám relaxácie bez toho, aby ste museli cestovať tisíce kilometrov.