5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Moderná izba pre hostí v pastelových farbách

Poďte s nami nazrieť do izby pre hostí, ktorú slovenská influencerka Veronika Kril, známa na Instagrame ako Specialeditionlife, premenila na moderné miesto plné farieb. Inšpirujte sa jej tipmi a odporúčaniami nielen na krásne doplnky v škandinávskom štýle.

Veronika, prečo ste zvolili práve škandinávsky štýl?

„Izbu pre hostí pretváram v dome u svojich rodičov, ktorí majú veľmi radi jednoduché kusy nábytku, jemné farby a prírodné materiály. Mne sa zase páči boho alebo scandi štýl a pastelové odtiene, ktoré na mňa pôsobia príjemne. Dali sme teda hlavy dohromady a zhodli sme sa, že tieto vybrané doplnky a nábytok splnia naše predstavy a hodia sa do nášho vysnívaného interiéru."

Pozrite sa na fotky PRED a PO premene:

Ako vybrať doplnky v škandinávskom štýle

V škandinávskom interiéri hrajú hlavnú úlohu jemné a svetlé farby. Dôvod je jednoduchý, v severských krajinách sa cez zimu stretávajú s dlhou nocou, a preto je potrebné domov presvetliť. Populárne sú predovšetkým farby, ktoré bežne nájdete v prírode, ako je oranžová, žltá, zelená, modrá či púdrovoružová.

Rovnako ako pri farbách, tak aj pri materiáloch stavte na prírodu a jednoduchosť. Vedľa nešliapnete s ľanovými obliečkami, vlneným plédom, kobercom z juty a množstvom vankúšikov s bavlnenými obliečkami. Zvoľte ale jednoduché vzory.