5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Monochromatický vianočný stromček u blogerky Pastellmama

Máte chuť skúsiť tento rok ozdobiť váš stromček inak ako obvykle? Inšpirujte sa jedným z trendov tohtoročných Vianoc – monochromatickým ladením v jednej farbe. Je to jednoduché a výsledok je obzvlášť efektný.

Inšpirujte sa výberom dekorácií, ozdôb, reťazí i svetielok podľa blogerky Pastellmama, vďaka ktorým váš stromček doslova zažiari.

Zvoľte si tú pravú farbu

Aký dojem by mal váš stromček budiť? Mal by byť nežný a hravý alebo odvážny a neprehliadnuteľný? Každá z farieb a odtieňov vyvoláva trochu inú emóciu.

Biely stromček môže pôsobiť nežne a zároveň hravo. Strom v zlatých odtieňoch zaručene vnesie do miestnosti povznesene slávnostnú náladu a pokiaľ túžite po naozaj neprehliadnuteľnom stredobode obývačky, potom stavte na primárne farby ako je modrá a červená.

„Na osvetlenie väčšinou používam len teplé, biele, jednoduché svetielka, ale tento rok som v ponuke Bonami našla LED sviečky v staromódnom štýle. Odporúčam ich všetkým, ktorí chcú romantickú vianočnú atmosféru.“

Kombinujte rôzne materiály a textúry

Jemný zamat, chladivý porcelán, perie, kožušina alebo trblietky. Práve vďaka rôznorodosti jednotlivých textúr a štruktúr nikdy nebude jednofarebný stromček pôsobiť nudne alebo obyčajne. Práve v kontraste takto odlišných materiálov najviac vynikne ich jedinečná krása.

Tip: ak nechcete kombinovať rôzne tvary a druhy ozdôb, skúste ozdobiť stromček iba dekoráciami rôznych veľkostí, štruktúr a ornamentov. V spojení s jednoduchými bielymi svetielkami bude výsledok obzvlášť pôsobivý.

„Pri výbere ostatných vianočných ozdôb sa inšpirujte farebnou paletou vašej domácnosti. Nebojte sa experimentovať s kontrastnejšími farbami a miešaním rôznych textúr a materiálov.“

Dajte priestor jemným odtieňom jednej farby

Nemusíte sa držať jedného dokonale rovnakého tónu. Biela farba má mnoho odtieňov a polôh od svetlokrémovej po žiarivú snehovú. Pokiaľ teda citlivo nakombinujete dekorácie, banky a ozdoby v rôznych tónoch, dodáte stromčeku hĺbku a originalitu.