Zľava 15 % s kódom FEBRUAR15 | Ušetrite ešte dnes →
5 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Návšteva vonkajšej obývacej izby u blogerky Roxany

Irina Klomp Stanescu
Irina Klomp Stanescu
Bonami Blogger

Blogerka Roxana Ciuchilan veľmi rada cestuje, no zároveň priznáva, že od narodenia jej detí pochopila, aké dôležité je tráviť čas spoločne doma, aby si všetci štyria užili pokojné dni. Aj preto sa v poslednom roku snažili skrášliť každý kút svojho domu. Záhrada je teraz jedným z obľúbených miest na trávenie času vonku s rodinou, pri práci alebo oddychu.

@prinlume
nie je len Roxanin cestovný denník, ale aj miesto, kde zdieľa chvíle strávené so svojimi najbližšími v čerstvo zveľadenej záhrade s nábytkom a doplnkami od Bonami.

Chceli sme si zriadiť miesto, kde by sme mohli zostať celý deň - akúsi prístavbu domu, ale na čerstvom vzduchu.

Keďže jedna z obývacích stien nášho domu je sklenená, veľké dvere sa otvárajú smerom do záhrady. Chcela som preto, aby sme určitým spôsobom zväčšili obývačku, miestnosť, kde trávime najviac času, a aby sme zároveň boli vonku pod holým nebom. Nevybrala som si žiadny konkrétny štýl, len som chcela, aby to pôsobilo maximálne uvoľnene a jednoducho.


Nevedeli sme presne, ako a čo vyberať, aké voliť farby či štýl, no jasno sme mali v tom, že potrebujeme súpravu záhradného nábytku, vonkajší koberec na hranie pre deti, slnečník, záhradné ležadlá a gril.

Naša záhrada je skôr malá, ale máme aj menšiu drevenú plošinu, kde plánujeme umiestniť všetky tieto veci. Produkty sme vyberali bez ohľadu na sezónne trendy či farby. Chceme len, aby sme ich odteraz mohli používať čo najdlhšie.


Ako prvú som si vybrala zostavu záhradného nábytku s kreslami, pohovkou a s konferenčným stolíkom. Bola to jedna z prvých vecí, ktoré sme si objednali, keď sme sa presťahovali. Veľmi sme chceli, aby bola naša záhrada postavená čo najskôr. Zvolila som jednoduchú zostavu nábytku z umelého ratanu svetlosivej farby a s drevenými detailmi.

Neskôr sme pridali koberec a vonkajšie vankúše. Koberec sme hľadali tak, aby ladil s vonkajšími vankúšmi.


Veľmi som chcela mať v záhrade malý kútik, kde by sme sa mohli opaľovať, preto som zvolila aj dve drevené záhradné ležadlá. Veľmi sa mi páčil ich jednoduchý dizajn a ľahkosť, s akou sa skladajú.

Manžel zas túžil po grile a súprave grilovacieho príslušenstva.


Najviac oceňujeme, že všetky doplnky vrátane koberca a vankúšov môžeme nechať cez noc vonku. Nemusíme ich baliť, sú špeciálne určené do exteriéru.

Zvolili sme aj svetlé vonkajšie girlandy pre krásnu atmosféru na záhrade vo večerných hodinách. Deky a vankúše sme sa snažili zladiť s kobercom. Na dvore už máme zopár stromov, ktoré dodávajú záhradke "život", no ja by som rada vysadila aj veľa kvetov, ktoré terasu ešte viac skrášlia.