Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
5 €RegistráciaPrihlásenie5 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Dodajte interiéru charakter vďaka premyslenému osvetleniu

Pri práci, jedení, rozprávaní sa s priateľmi ale aj počas relaxácie je dôležité, aby ste sa cítili uvoľnene. S tým vám pomôže aj správne zvolené osvetlenie. Vie totiž premeniť atmosféru akéhokoľvek priestoru tak, ako práve potrebujete.
Poradíme vám, na čo pri výbere lustra, stojacích lámp aj ambientného osvetlenia určite nezabudnúť, kedy sa oplatí striedmosť a kedy naopak extravagancia.

Pri prvotnom výbere sa vždy riaďte veľkosťou a charakterom miestnosti, do ktorej hľadáte osvetlenie. Je priestranná a má vysoké stropy? Potom jej pristane aj veľmi extravagantný luster s mnohými žiarovkami a neprehliadnuteľnými tvarmi.

Je miestnosť menšia? Voľte radšej umiernené tvary. To však rozhodne neznamená, že musia byť nudné. Práve naopak, väčšina minimalisticky riešených svietidiel zaujme hneď na prvý pohľad.

Zamerajte svoju pozornosť na osvetlenie stien a rozjasnenie tmavých výklenkov. Dodáte miestnosti úplne nový ráz. Rozohrajte toto svetelné umenie pomocou strategicky umiestnených nástenných svietidiel a stojacích lámp.

Vášmu interiéru pristane "viac vrstiev" svetla. To dosiahnete premyslenou kombináciou stropných svetidiel s menšími lampičkami, nástennými svietidlami, sviečkami alebo reťazami.

Zásadná je voľba tónu svetla a správnych žiaroviek. Chybu neurobíte s teplou bielou. Zaujímavý efekt vytvárajú aj kúsky, ktoré sú sčasti tienené.

Svietidlám surový industriál pristane. Pre ešte väčší efekt skombinujte viac rôznych veľkostí, farieb lámp aj tienidiel dohromady.