5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík

Pohľadom dizajnéra: ako vybrať ideálny konferenčný stolík

Konferenčné stolíky existujú v najrozmanitejších tvaroch, veľkostiach a materiáloch, aké si len viete predstaviť. To však môže sťažiť výber tým, ktorí o svojom vysnívanom stolíku zatiaľ nemajú konkrétnu predstavu.

Preto sme oslovili dizajnérku Kristínu z interiérového štúdia Dekoroom, aby nám prezradila pár tipov, na čo určite myslieť a čím sa pri výbere riadiť.

Nechajte sa inšpirovať!

1. tip

Určite si veľkosť

Obývačka je obzvlášť frekventovaný priestor - preto sa uistite, že okolo vysnívaného stolíka zostane dostatočný priestor.

Skontrolujte hlavne odstup od pohovky a okolitého nábytku. Stolík by mal siahať približne do výšky sedacej súpravy, prípadne môže byť o pár centimetrov nižší.

Objavili ste vysnívaný stolík, ale stále váhate ako bude pôsobiť v priestore? Skúste si jednoducho vyznačiť na podlahu rozmery, napríklad papierovou maskovacou páskou alebo kusom špagátu.

Prejdite sa okolo, skontrolujte či všade zostane dostatok priestoru. Všetko sedí? Potom môžete s čistým svedomím objednávať!

2. tip

Úložný priestor ako pridaná hodnota

Potrebujete priestor na noviny a časopisy alebo by sa vám hodila rýchla skrýša na hračky? Potom určite oceníte stolík so zásuvkou či poličkou. Pre menšie priestory môže byť stolík plného tvaru príliš masívny. V takom prípade sa radšej rozhodnite pre „ľahší“ model s odkladacou policou alebo stolík v podobe drôteného koša.

Máte malé deti? Konferenčný stolík s ostrými hranami alebo skleneným povrchom pre nich môže predstavovať zbytočné riziko. Vhodnejší bude ten so zaoblenými hranami.

Hľadáte ešte viac inšpirácie pre vašu obývačku?