Cyber Monday | Zľava 20 % na všetko s kódom CYBER20*Neplatí na už zľavnené a vybrané produkty.

5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Pohovka v romantickom štýle u blogerky Pastellmama

Zariadiť obývaciu izbu v romantickom štýle tak, aby vo výsledku pôsobila nežne, ale zároveň nepresladene, môže byť vcelku výzva. A vzhľadom na to, že pohovka býva často najvýraznejším prvkom izby, nie je od veci začať práve s jej výberom.

Poďte s nami na návštevu k maďarskej blogerke Pastellmama, ktorá nám poradí, s akým tvarom, farbou i materiálom určite nešliapnete vedľa.

Podľa čoho ste pohovku vyberali?

„Chcela som do obývačky kúsok, ktorý nebude nijako extra výrazný, ale zároveň bude elegantný a nadčasový, čo sa týka štýlu. Máme dvoch malých synov, potrebovali sme teda, aby bola pohovka dostatočne priestranná, pretože si radi spoločne čítame rozprávky.
Tento model značky Bobochic sa mi okamžite zapáčil. Na prvý pohľad pôsobí klasicky, ale dvojité podrúčky a drevené nôžky jej dodávajú patričnú hravosť.“

1. Bonami tip

Odtiene romantického štýlu

Pri ladení interiéru v romantickom štýle by ste si hneď na začiatku mali ujasniť, ktorým smerom sa budete uberať. Páči sa vám honosnejšie poňatie v štýle zámockých sídiel? Alebo vám učaroval jednoduchší, ale rovnako útulný vidiecky nádych?

Pre prvý prípad budú skvelé čalúnené pohovky na subtílnejších alebo dokonca vyrezávaných nožičkách. Pre vidieckejší nádych voľte tradičnejšie, robustnejšie tvary pohoviek so širokými zaoblenými opierkami a veľkými pohodlnými vankúšmi.

Čo bol pri výbere najväčší oriešok?

„Veľa som váhala nad výberom materiálu poťahu a jeho farby, ale nakoniec som nadmieru spokojná. Nielen, že vyzerá krásne, ale hlavne sa dá aj ľahko čistiť.“

2. Bonami tip

Výber materiálu a farby

Neutrálne farby, ako je krémová, biela a sivá, väčšinou hrajú v romantickom interiéri hlavnú úlohu. Ak však chcete interiér oživiť, tak sa nebojte zaexperimentovať. Skvele budú vyzerať aj pastelové odtiene ružovej, žltej, modrej i zelenkavej. Len sa vyhnite sýtym farbám – tie by sa mali objaviť len ako akcent na pár menších doplnkoch.

Ak túžite po výraznejšom kúsku, možno vás zaujmú zamatové alebo menčestrové poťahy. Ich textúra dodá pohovke originalitu, napriek tomu zostane dostatočne univerzálna, a tak sa nebudete musieť báť, že by vás čoskoro omrzela.

3. Bonami tip

Zamerané na doplnky

Vankúšiky a prikrývky voľte s jemnými kvetinovými motívmi v pastelových farbách. Dobre budú vyzerať aj pletené či čipkované textilné doplnky. Ak máte chuť, môžete skúsiť na jednofarebnú obliečku ručne vyšiť pár kvietkov – získate tak originálny doplnok, ktorý bude mať úplne inú hodnotu, než keby ste si ho kúpili.

Máte nejakú poslednú radu ohľadom pohovky?

„Odporúčam všetkým, ktorí si plánujú zaobstarať novú pohovku, aby najskôr premerali svoje dvere. Už som videla pár nádherných dizajnových pohoviek, ktoré museli zostať len vo vstupnej hale. :)“

Objavte ďalšiu inšpiráciu pre výber pohovky