5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Obliečky a doplnky v minimalistickom štýle

Ak nie sú kombinácie farieb a vzorov vašou šálkou kávy a dávate prednosť čistému jednoduchému dizajnu a jemným líniám, potom ste na správnej adrese. Zoznámte sa s nadčasovou eleganciou obliečok v minimalistickom štýle, vďaka ktorým budete spať ako v bavlnke.

Ako na minimalistický štýl?

Ak chcete, aby vaša spálňa pôsobila minimalisticky, držte sa s textilnými doplnkami pri zemi. Posteľ doplňte dekoratívnymi vankúšikmi a uložte pod ňu jednofarebný alebo jemne vzorovaný koberec. Obmedzte prikrývky a plédy. Tie do minimalizmu nepatria. Čím jednoduchšiu kombináciu zvolíte, tým lepšie.

Obliečky v minimalistickom štýle: svetlé alebo tmavé?

Hlavnou farbou minimalizmu je biela farba. Pôsobí čisto, sviežo, dodáva interiéru ľahkosť, vzdušnosť a upokojuje. Preto v hotelových izbách často nájdete posteľ odetú v bielej farbe.

Ak sú pre vás biele obliečky príliš nudné, môžete použiť aj prírodné alebo pastelové odtiene. Svetlé farby oživia inak strohú a jednoducho zariadenú spálňu. Pôsobia upokojujúcim dojmom a dodajú moderný a pútavý vzhľad.

Jednoduché línie a vzory

Vzory patria do minimalistického štýlu, no voľte iba tie jemné a decentné. Trendom tohto roka sú drobné kvetinové vzory, bodky, ale aj geometrické tvary, ktoré sú stále veľmi obľúbené. Chybu neurobíte ani s károvanými obliečkami.

Dekorácie v minimalistickom štýle

Milovníci poriadku si tento štýl nebudú môcť vynachváliť. Je ideálny pre všetkých, ktorí nemajú radi miestnosť plnú lapačov prachu. Spálni bohato postačí pár originálnych dekorácií, ako sú izbové rastliny alebo vázy. Obrazy na steny nie sú nutnosťou, ale ak sa pre ne rozhodnete, vyberte iba jeden výraznejší.