Premena bytu na svieži priestor plný zelene

75-ročná babička Pavla nemala jednoduchý život. Do poslednej chvíle sa starala nielen o svojich chorých rodičov, ale aj o svojho manžela. Nejakú dobu s ňou žila i vnučka Eliška, ktorá jej chcela poďakovať práve prihlásením do českej relácie Jak se staví sen, ktorá sa vysiela každý pondelok o 21:40 na TV Prima alebo na webových stránkach.

Tentokrát sa do ďalšej vydarenej premeny pustili dizajnérky Jaroslava Hájková a Hana Šmejkalová.

Neľahký osud

Pavla verí, že má smolu v génoch už po svojich rodičoch. Tí sa zoznámili po pochode smrti v koncentračnom tábore. Pavla má celoživotnú podporu vo svojom bratovi, ktorý emigroval do Švédska a z cudziny jej finančne pomáhal. Dodnes si volajú každý deň.

Obaja rodičia aj manžel, o ktorých sa Pavla starala, odišli počas jediného pol roka. Teraz žije sama s yorkšírkou Amálkou. Najviac si priala rekonštrukciu obývačky a kúpeľne, ktorá už pre ňu začínala byť nebezpečná, pretože v nej párkrát spadla.

Obývačka s jedálňou „pred“ a „po“:

Čistý a svieži dizajn

Celý priestor dizajnérky presvetlili pomocou bielej výmaľby, ale aby nepôsobil príliš minimalisticky a neosobne, zvolili tiež množstvo živých rastlín i neprehliadnuteľnú tapetu, vďaka ktorej pôsobia miestnosti útulne a zabývane.

V kuchyni dizajnérky tiež zrušili zbytočnú priečku, a preto je teraz neporovnateľne vzdušnejšia aj praktickejšia.

Kuchyňa „pred“ a „po“:

Chodba „pred“ a „po“:

Kúpeľňa „pred“ a „po“:

Premenu tohto interiéru mali na starosti dizajnérky Jaroslava HájkováHana Šmejkalová.